Apaļkoku cenai saglabājās neliels, bet stabils pieaugums

image001

Apaļo kokmateriālu vidējās iepirkuma cenas pērnā gada 2.pusgadā salīdzinājumā ar 2013.gada 1.pusgadu visumā uzrāda nelielu, bet stabilu cenu kāpumu.

Pērn 2.pusgadā skujkoku zāģbaļķu vidējās iepirkuma cenas, salīdzinot ar 1.pusgadu, cēlušās vidēji par 2%, t.i., par 1–3 €/kbm priedes zāģbaļķiem un egles zāģbaļķiem. Bērza zāģbaļķu tirgū iepirkuma cenas stabilizējās iepriekšējā atskaites perioda līmenī – 49–59 €/kbm. Arī melnalkšņa un apses zāģbaļķu segmentā bija vērojams neliels iepirkuma cenu kāpums līdz 2%. Nedaudz augstāku iepirkuma cenu noteicis bērza finierkluču iepirkuma tirgus – 9% robežās, kas ir palielinājies par 6–8 €/ kbm. Lapu koku taras kluču iepirkuma cenas pieaugušas minimāli.

Krīzes periodā valsts mežos tika atļauts izcirst vairāk koksnes par noteikto ciršanas apjomu. Tagad situācija ir mainījusies, resursu trūkums ceļ cenas apaļkoksnes tirgū.

Prognozes turpmākam cenu kāpumam ir ļoti piesardzīgas, jo tuvākā laikā sāksies aktīvās mežizstrādes laiks, kas palielinās piedāvājumu vietējā tirgū. Savukārt no ārvalstu tirgiem pieprasījums var samazināties, ievērojot vētru postījumus priedes mežu audzēs Zviedrijā.

Avots: Centrālā statistikas pārvalde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.