Apaļkoksnes cenas joprojām nekrītas

Apaļkoksnes cenas šobrīd ir vidēji par 30% augstākas nekā pērn marta sākumā, informē asociācijas «Latvijas koks» izpilddirektors Artūrs Bukonts. Viņš atgādināja, ka šā gada pirmajos mēnešos bija lielas problēmas ar izejmateriālu resursu pieejamību mežizstrādes darbiem nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Minētās situācijas dēļ arī apaļkoksnes cenas būtiski pieauga. Patlaban apaļkoksnes cenas ir kritušās saistībā ar vēsāku laika apstākļu iestāšanos janvārī un februārī, bet kopumā apaļkoksne cenas joprojām ir augstas.

Pēc viņa sacītā, apaļkoksnes cenas turpmāk būs atkarīgas no konkrētā resursa pieejamības – ja kādu brīdi resursa pieejamība būs stabila, cenām vajadzētu normalizēties.

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks pagājušā gada nogalē skaidroja, ka apaļkoksnes cenu kāpums radies laika apstākļu un citu faktoru sakritību dēļ, kā piemēram, saistībā ar pieprasījuma pieaugumu pēc koksnes granulām, ko veicināja vēsais pavasaris Eiropā, tukšojot granulu krājumus noliktavās un Baltkrievijas lēmums ierobežot apaļo kokmateriālu importu no šīs valsts.

Avots: Leta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.