Aizdegas zāģētava

_D8D3881_cv

Siguldas novada Allažu pagastā 25. jūlija pēcpusdienā aizdegās uzņēmuma «Kokapstrāde 98» ēkas 4500 kvadrātmetru platībā. Uzņēmuma ēkā iebrucis jumts, zem kura atradušies aptuveni 600 kubikmetri kokmateriālu, kas vēlāk turpināja gruzdēt, līdz ar to notikuma vietā turpināja dežūrēt ugunsdzēsēji. Tika izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

Uzņēmuma līdzīpašnieks Gunārs Dzenis norāda, ka nav veikti aprēķini par ugunsgrēka iespējamajiem zaudējumiem, taču viņš neizslēdza, ka tie varētu būt vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, ziņo Leta. Ugunsgrēkā nodegusi ēka ar sešām kaltēm un katlumāja, kā arī ir sadedzis kāda angāra siltinājuma klājums. Situācija ir smaga, taču nav kritiska – visas pamatražošanas iekārtas ir veselas un 27. jūlijā atsākās produkcijas ražošana.

Ugunsnelaimes izcelšanās iemesls nav zināms. Uzņēmuma līdzīpašnieks pieļāva iespēju, ka vaina varētu būt elektroinstalācijas bojājumā vai aizdegšanos varētu būt izraisījis kāds uzkarsis gultnis. Ugunsgrēks sācies 15 minūšu ilga pārtraukuma laikā, kad klāt nav bijuši darbinieki. Viņš norādīja, ka uzņēmuma kopējā platība ir 17 hektāri ar apmēram 10 ēkām, kurās notiek ražošana – tās ugunsgrēks nav skāris. Kaltēšanu paredzēs veikt citos uzņēmumos, kuri piedāvā šādu iespēju. Kaltuvju ēka nebija apdrošināta, savukārt kokmateriāliem un tehnikas iekārtām apdrošināšana bija.

Uzņēmums dibināts 1998.gadā, tā īpašnieki ir Visvaldis un Gunārs Dzeņi, apgrozījums pēdējos divos gados pārsniedzis 15 miljonus eiro.

Avots: Leta, lat.mixnews.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *