Administratīvo atbildību mežā turpmāk regulēs Meža likums

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Meža likumā, lai Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēto administratīvo atbildību meža apsaimniekošanā un izmantošanā iekļautu Meža likumā.

Ar likumprojektu tiek pārņemtas tikai tās kodeksa normas, kas nosaka sodus par pārkāpumiem, kas izdarīti, pārkāpjot Meža likumā un uz tā pamata izdotajos normatīvajos aktos noteikto. Izvērtējot nodarījumu bīstamību, sekas un atšķirīgās situācijas, kādās pārkāpumi var tikt izdarīti, kā arī ņemot vērā to, ka administratīvā soda mērķis var tikt sasniegts, arī neuzliekot naudas sodu, paredzēta iespēja piemērot arī brīdinājumu, kā arī samazināts noteiktais mazākais naudas soda apmērs, atkarībā no pārkāpuma smaguma. Likumprojektā noteiktas arī administratīvo pārkāpumu lietu virzībā iesaistītās personas, ņemot vērā iesaistīto personu kompetences jomu. Visi ar administratīvo atbildību saistītie jautājumi ir apkopoti vienā atsevišķā nodaļā, kas reglamentē administratīvo atbildību meža apsaimniekošanā un izmantošanā un kompetenci administratīvo pārkāpumu procesā.

Likumprojekts «Grozījumi Meža likumā» vēl jāskata Saeimai, un tas stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *