51 meža ugunsgrēks mēneša laikā

Šā  gada jūlijā Valsts meža dienests ir reģistrējis 51 meža ugunsgrēku, kuru kopējā platība 60.61 hektārs, no tiem 16.32 hektāri jaunaudzes. Savukārt no gada sākuma ir likvidēti 920 meža ugunsgrēki, kuru platība 674.62 hektāri, no tiem 229.32 hektāri jaunaudzes.

Lielākais meža ugunsgrēku skaits šī gada jūlijā reģistrēts Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā – 22, taču lielākā izdegusī meža platība reģistrēta Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā, kur izdeguši 24.49 hektāri meža zemes. Sēlijas virsmežniecības teritorijā šī gada jūlijā nav reģistrēts neviens meža ugunsgrēks.

Pagājušā mēneša 1. jūlija pēcpusdienā izcēlās ugunsgrēks Beržovkas purvā Kārsavas novadā, kur spēcīgo vēja brāzmu dēļ uguns strauji izplatījās un nonāca mežā, izraisot meža ugunsgrēku. Dzēšanas darbus apgrūtināja lielais vēja ātrums un tā mainīgais virziens, kas ļāva liesmām strauji izplatīties tālāk pa teritoriju. Kopējā ugunsgrēkā izdegusī meža un purva platība 30. 7 hektāri, no tiem 5.33 hektāri meža zemes.

Savukārt 27. jūlijā Valsts meža dienests likvidējis sešus meža ugunsgrēkus Dienvidkurzemes un Ziemeļkurzemes virsmežniecību teritorijās, kuru kopējā platība 24.36 hektāri. Konstatēts, ka vairāki meža ugunsgrēki ir izcēlušies vienlaicīgi, līdz ar to ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu. Pieejamā informācija tika nodota Valsts policijai

Valsts meža dienests meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā izsludināja ar 19. aprīli, līdz ar to mežā stingri jāievēro Ugunsdrošības noteikumu prasības. Meža ugunsdrošības uzraudzība un meža ugunsgrēku atklāšana, ierobežošana un likvidēšana ir viena no Valsts meža dienesta publiskajām funkcijām.

 Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *