300 miljardu eiro aizdevumu programma

Uzņēmējiem būs iespējams pieteikt projektus Eiropas Investīciju bankas 300 miljardu eiro aizdevumu programmā, informēja premjerministre Laimdota Straujuma.

Valdība slēgtajā daļā skatīja Finanšu ministrijas sagatavoto Latvijas nacionālo pozīciju «Par Eiropas Komisijas, Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Savienības dalībvalstu īpašu uzdevumu darba grupu ar mērķi attīstīt investīciju projektus Eiropas Savienībā». Ministru kabinetā tika runāts par tā saukto (Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda) Junkera ekonomiskās programmas ieviešanu, kas paredz, ka Eiropas uzņēmēji varēs par zemiem kredītprocentiem Eiropas Investīciju bankā aizņemties ap 300 miljardiem eiro.

Valstis ir lūgtas sagatavot provizorisko projektu sarakstu ar publiskiem un privātiem projektiem. Latvijā daži projekti jau ir iesniegti, tomēr aicinu šo iespēju izmantot arī citas valsts iestādes un privātos uzņēmumus. Patlaban nepieciešams vien iesniegt projekta nosaukumu, tā īsu aprakstu un aptuveno summu. Tiesa, Finanšu ministrija detalizētākus kritērijus vēl tikai publicēs. Straujuma piebilda, ka visi projekti aizdevumu nevarēs saņemt, taču priekšroka tiks dota tieši lielajiem un pārrobežu projektiem.

Avots: db.lv, Leta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *