2017. gada izaicinājums valsts mežos – lielais nokrišņu daudzums

Pagājušo gadu AS «Latvijas valsts meži» noslēdza ar 275.8 miljonu eiro apgrozījumu un 64.8 miljonu eiro peļņu pēc nodokļu nomaksas.

Pēc neauditētiem datiem, 2017. gada ieņēmumi par 21.8 miljoniem eiro pārsniedza 2016. gada rādītāju un peļņa pēc nodokļu nomaksas bija par 14.1 miljoniem eiro augstāka nekā gadu iepriekš.

Investīcijas atmaksājas

AS «Latvijas valsts meži» Korporatīvās plānošanas daļas vadītājs Dainis Reķelis: «Klimatiskie apstākļi 2017. gadā bija faktors, kas radīja būtiskus izaicinājumus uzņēmuma mērķu sasniegšanai. Aizvadītais slapjais gads vēlreiz apliecināja, ka bez iepriekš veiktajām investīcijām meža ceļu sakārtošanā un meliorācijā izpildīt uzņēmuma darbības plānu un nodrošināt regulāras koksnes piegādes tautsaimniecībai nebūtu iespējams.»

  1. gadā veiktas investīcijas 28.2 miljonu EUR apmērā, tai skaitā 20.2 miljoni EUR ieguldīti meža infrastruktūrā – autoceļu būvniecībā, meža meliorācijas sistēmu atjaunošanā, tiltu būvniecībā un koksnes autoceļu izveidē. Lai palielinātu uzņēmuma apsaimniekojamo mežu platību, tika iegādāti 1.6 tūkstoši hektāru zemes, investējot 3 miljonus eiro.

Pērn realizēti 5.45 miljoni kubikmetru apaļkoksnes sortimentu un 0.28 miljoni kubikmetru augošu koku, pārdoti 50.8 miljoni meža koku stādu, kā arī atjaunots mežs 15,7 tūkstošu hektāru platībā un izkopti 27.2 tūkstoši hektāru jaunaudžu.

LVM īsteno meža īpašnieka funkcijas valsts mežu apsaimniekošanā un aizsardzībā. Uzņēmuma pamatuzdevums ir sniegt valstij un sabiedrībai lielāko vērtību, ko var radīt ilgtspējīga meža īpašuma apsaimniekošana.

Avots: AS «Latvijas valsts meži»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *