15. Eiropas jauniešu meža sacensības Austrijā

DSC_0061_cv

Šogad no 26 līdz 29. maijam Austrijā, Grafendorfa bei Hartberg Kirchberg am Waldes skolas teritorijā notika 15. Eiropas valstu meža nozares studentu čempionāts.

Tajā piedalījās 19 Eiropas  valstu un  20  skolu komandas. 80 dalībnieku sastāvā Latviju pārstāvēja Ogres tehnikuma mežsaimniecības nodaļas audzēkņi – Matīss Mūrnieks, Raitis Legzdiņš, Ainis Luters un audzēkne Mārīte Līga Griķe.

Latvijas studenti iegūst starptautisku pieredzi

Austrijas skola ir ar lauksaimniecības un mežsaimniecības novirzienu un atrodas vecā renovētā pils kompleksā, kas sacensībām deva interesantu un neatkārtojamu vidi. Pēc komandu ierašanās un darbu grupu sanākšanas 27.maija rītā pirmā bija mežu stafete skolas tuvumā. Stafete sākās no pils pakājes un veda diezgan lielu gabalu kalnā, pēc kā turpinājās cauri gravām un strautiem ar straujām nogāzēm un pacēlumiem, kā arī klints atsegumiem.  Stafetes malās atradās visādi uzdevumi – noteikt koku bojājumus, trofejas, koka sugas, baļķa tilpumu, m3/h, koku skaits, augstums, tilpums un tamlīdzīgas lietas.  Bija uzdevumi, kur bija vajadzīgas zināšanas, citos pieredze un nojausma, bet citos intuīcija un veiksme. Viss tas kopā deva gala rezultātu. Stafetē devās visa komanda kopā, un gala rezultāts bija atkarīgs, kā komanda spēja kopīgi sadarboties lai sasniegtu rezultātu. Latvijas komandai padevās augu bojājumi un zvēru trofejas, jo tās ir arī pie mums pieejamas. Grūtības sagādāja audzes krājas un audzes sastāva noteikšana, jo tās atšķiras no Latvijā esošajām audzēm. Priekšrocības ir komandām no tām valstīm, kurām ir vienādi augšanas apstākļi un mežsaimniecības tradīcijas. Tāpēc nebija pārsteigums, ka  meža stafetē uzvarēja Itālija, Vācija un mājinieki Austrieši. Vakara noslēgumā katra dalībvalsts visus cienāja ar saviem tradicionālajiem ēdieniem un dzērieniem.

Koku gāzēju sacensības sākās 28.maija rītā ar dalībvalstu gājienu. Dalībnieku starta kārtība pa disciplīnām bija labi pārdomāta un salikta stingri pēc starta laika, lai dalībnieki varētu raiti un bez liekas gaidīšanas startēt. Mūsu komandai patika vislabāk precīzā un kombinētā disciplīna. Šogad koku gāzēju sacensībās pirmās vietas kopējā ieskaitē izcīnīja Slovēnija, Austrija un Norvēģija. Latvijas pārstāve  Mārīte Līga Griķe ieguva 3.vietu kopvērtējumā dāmu konkurencē aiz Austrijas dalībniecēm. Vakarā pilsētas deju klubā notika  apbalvošana, kur tika suminātas kopsummā  gan mežā, gan meža stafetē uzvarējušās komandas no Austrijas, Slovēnijas un Itālijas valstīm. Latvijas komanda ieguva ļoti lielu pieredzi starptautiska mēroga  sacensībās. Lielu paldies izsakām sponsoriem un ceram uz veiksmīgu turpmāko sadarbību!

Klāvs Miezis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *