Godina meža nozares gada balvas «Zelta čiekurs 2021» laureātus

Godinot un izsakot atzinību par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu meža nozarē, 27. maijā Tērvetē tika sveikti gada balvas “Zelta čiekurs 2021” laureāti.

Ievadā svinīgā pasākuma laureātus un viesus uzrunāja pasākuma vadītājs: „Mežs ir Latvijas zelts, paaudzēm kopts un sargāts. Paldies par to, ko jūs darāt. Šodien mēs satiekamies, godinām un apbalvojam savējos. Zelta čiekurs godina cilvēkus no kopā 44 tūkstošiem meža nozarē strādājošajiem. Latvijas zaļais zelts nepelna procentus bankā, bet gan pelna un gūst ievērību no katra meža saimnieka lēmuma darba un mīlestības.”

Arnis Melnis AS “Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs: „Mums ir jābūvē ēkas, tilti. Tas ir jādara, jo mēs mākam, gribam un protam. Sākums nebija viegls, jo betona, stikla lobētāji, politiku veidotāji nesteidzās mainīt būvnormatīvus, un nenācās viegli. Bet pateicoties šī cilvēka neatlaidībai un darbam ir panākts lielisks rezultāts. Jelgavas pilsēta ir reāli kļuvusi par kokrūpniecības Meku. Ogrē, piemēram, mums ir uzcelta izcila bibliotēka no koka. AS „Latvijas valsts meži” jau ir uzbūvējusi divus koka birojus un plāno būvēt vēl. Bet kurš viņš ir?”

Nominācijā “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” balvu “Zelta čiekurs” piešķīra SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” vadītājam un Meža fakultātes viesdocentam Andrejam Domkinam.

Nominācijā “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” balvu “Zelta čiekuriņš” saņēma Meža fakultātes dekāns un vadošais pētnieks Linards Sisenis.

Nominācijā “Par inovatīvu uzņēmējdarbību” ar balvu “Zelta čiekurs” apbalvots uzņēmums AS „Graanul Invest”. Balvu saņēma valdes loceklis Mārtiņš Zvejnieks.

Ar balvu “Zelta čiekuriņš” nominācijā “Par inovatīvu uzņēmējdarbību” apbalvoja ģimenes uzņēmumu  SIA “Jūrmalas Mežaparki”.

Ar balvu “Zelta čiekuriņš” nominācijā “Par inovatīvu uzņēmējdarbību” apbalvoja mīksto mēbeļu ražotāju SIA “Sencis”.

Nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu” balvu “Zelta čiekuriņš” saņēma meža īpašnieku savienība SIA “PK Mežs” un meža īpašnieks ar zvejnieka pagātni Rišards Petraškevičs.

Nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu” ar balvu “Zelta čiekurs” apbalvoja meža īpašuma “Druvnieki” saimniekus Rūdolfu un Silviju Paegles.

Nominācijā “Par mūža ieguldījumu” par nozīmīgu ieguldījumu nozares attīstībā mūža garumā balvu “Zelta čiekurs” 2021. gadā pasniedza Meža fakultātes ilggadējai darbiniecei Rūtai Kazākai.

Nominācijā “Par mūža ieguldījumu” par nozīmīgu ieguldījumu nozares attīstībā mūža garumā balvu “Zelta čiekurs” 2021. gadā pasniedza SIA “Rīgas Meži” Gaujas mežniecības mežsargam Jānim Sejānam.

Nominācijā “Par mūža ieguldījumu” par nozīmīgu ieguldījumu nozares attīstībā mūža garumā balvu “Zelta čiekurs” 2021. gadā pasniedza Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošajai pētniecei Ilzei Veinbergai „Liels gandarījums, ka varēju piedalīties modernas ģenētiskās laboratorijas izveidošanā… Iespējas, kādas tagad zinātnei ir pieejamas un turpina attīstīties, nebija iedomājamas tad, kad iesāku savu zinātnisko karjeru.”

Par izciliem sasniegumiem meža nozarē zemkopības ministrs K. Gerhards pasniedza I. Veinbergai, R. Kazākai un J. Sejānam arī Ministru kabineta Atzinības rakstu, kas iedibināts, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām par izciliem sasniegumiem tautsaimniecībā, zinātnē, izglītībā, veselības un vides aizsardzībā, valsts pārvaldē, kultūrā, sportā un valsts aizsardzībā.

Svinīgā pasākuma izskaņā laureātus un viesus uzrunāja pasākuma vadītājs: „Skatoties gada griezumā ir pienācis ražas laiks, čiekuri ir nogatavojušies un ripojot meklē savus jaunos saimniekus. Šodien pār mums ir svaigs gaiss, saplaukušas lapas, dzied putni, lietus veldzē, šur, tur pa saules staram caur priedes zili zaļo vainagu. Kas mums vēlreiz atgādina, ka cilvēks un mežs ir vienots organisms.”

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *