VMD jauna informācijas sistēma

Jau pērn 15. decembrī sākās pārejas periods, kad tika pārtraukta darbība iepriekšējā Valsts meža dienesta Ģeogrāfiskās informācijas sistēmā MERSIS, un tika veikta datu migrācija uz jauno Ģeogrāfiskās informācijas sistēmu (VMD ĢIS), kuras darbību plānots uzsākt ar šā gada 7. janvāri.

Turpmāk meža īpašnieku kontaktpersonām, kuri vienlaicīgi pārstāv vairākus meža īpašniekus vai biedrības, būs iespēja saņemt vienu sistēmas lietotāja pieslēguma kontu, lai piekļūtu visiem īpašumiem, kam piešķirtas piekļuves tiesības – nebūs jāiegaumē atsevišķa parole katram pārstāvētajam īpašniekam.

Ņemot vērā to, ka būtiski mainīsies «ārējā» lietotāja piekļuves tiesību apjoms VMD ĢIS sistēmā (atkarībā no piekļuves tiesību apjoma, «ārējā» lietotāja konts ļaus ne tikai apskatīt datus, bet arī veikt darbības meža īpašnieka vārdā – iesniegt virkni iesniegumus, pārskatus u.tml.), VMD uzsāka esošo līgumu «Par piekļuvi Meža valsts reģistram» atjaunošanas procesu ar esošajiem «ārējiem» sistēmas lietotājiem. VMD sistēmas lietotāji saņems rakstisku informāciju no VMD par jaunu līgumu slēgšanas kārtību un līguma saturu. Līgumu atjaunošanas procesu ar VMD ĢIS sistēmas lietotājiem ir plānots uzsākt 2016.gada 4. janvārī.

VMD ĢIS papildus iespējas piedāvās arī citu VMD ĢIS moduļu «ārējiem» lietotājiem. Tā piemēram, medību iecirkņa lietotājs varēs sistēmā iesniegt iesniegumus jaunu līgumu izskatīšanai un apskatīt visas savam iecirknim piekritīgās līgumu platības, iegūt sarakstu par reģistrētajiem medību līgumiem un to darbības termiņiem. Bet meža reproduktīvā materiāla piegādātājs varēs elektroniski kārtot gada pārskata žurnālu.

Avots: Valsts meža dienests

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *