VMD darbinieki aicina stādīt kokus

Foto: Gunārs Vildiņš

Foto: Gunārs Vildiņš

Līdzīgi kā citviet Latvijā, arī Pārgaujas novadā aprīlī notika vairāki Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības darbinieku rīkoti Meža dienu pasākumi, kas saistīti ar koku stādīšanu.

Straupes pamatskolas skolēni pedagoģes Evijas Tiltiņas vadībā stādīja melnalkšņus neizmantotā lauksaimniecības zemē.

Stādījumi jāapseko

Koku stādīšanu atbalstīja Meža konsultāciju pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītājs Andris Vīrs. Šis darbs Straupes skolēniem nav nekas svešs – pirms dažiem gadiem šajā pat vietā viņi jau stādīja melnalkšņus, un šobrīd var novērtēt, kā tie ieauguši. Apsekojot kociņus, nācās secināt, ka daļa no tiem meža dzīvnieku darbības un citu faktoru rezultātā bija gājuši bojā. Tagad to vietā iestādīti jauni kociņi. Pēc 250 sertificētu melnalkšņu ietvarstādu iestādīšanas visi 11 pasākuma dalībnieki pļavā atgriezīsies pēc gada, lai novērtētu, kā kociņi ieauguši un nepieciešamības gadījumā stādījumus papildinās.

Atgādina par meža atjaunošanu ar priedēm

Kādā no aprīļa brīvdienām Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības Kocēnu nodaļas bijušie un pašreizējie darbinieki vecākā mežziņa Jāņa Rengas vadībā pulcējās mūžībā aizgājušā kolēģa Daumanta Skrūzes mežā, lai pabeigtu viņa reiz iesākto darbu – veiktu meža atjaunošanu ar sertificētiem priežu ietvarstādiem.

Normatīvie akti nosaka, ka šajā nogabalā 80 procentiem no kopējā atjaunoto kociņu skaita jābūt priedēm. Nepilnu hektāru lielo izcirtumu desmit mežkopji apstādīja četru stundu laikā. Pēc labi padarītā darba savu gandarījumu pauda Kocēnu nodaļas mežzine Dace Ķikāne, uzsverot, ka pēdējos gados privātajos mežos strauji samazinājusies izcirtumu atjaunošana ar priedēm, un šis pasākums kalpo kā labs atgādinājums tam, ka izcirtumu var atjaunot arī ar priedēm.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *