Vidzemē apzināti iznīcinātas divas mazā ērgļa ligzdas

Reaģējot uz iedzīvotāju un sabiedrisko organizāciju sniegtajām ziņām, Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) ir konstatējusi mežsaimnieciskās darbības veikšanu mikroliegumos periodā, kad to darīt ir aizliegts, turklāt divos gadījumos izpostītas arī īpaši aizsargājamā putna – mazā ērgļa – ligzdas.

Viens pārkāpums konstatēts Latgalē, Līvānu novadā, vēl divi Vidzemē, Raunas un  Priekuļu novados.

Raunas novada mikroliegumā Pārvaldes valsts vides inspektori secināja, ka bez ciršanas apliecinājuma nozāģētas vismaz 13 egles, tajā skaitā koks, kurā atradās mazā ērgļa ligzda, kas līdz ar to ir izpostīta. Savukārt Priekuļu novadā Pārvaldes vides inspektori apsekoja teritoriju, kurā konstatēta mazā ērgļa ligzda un putni tajā audzinājuši mazuļus, taču mikrolieguma izveide iepriekš tikusi atteikta. Apmeklējot teritoriju augusta beigās, inspektori secināja, ka šajā vietā veikta kailcirte un nocirsts arī koks ar visu ligzdu.

Par visiem trim gadījumiem Pārvalde ir ierosinājusi administratīvo lietvedību pret zemes īpašniekiem. Saskaņā ar Sugu un biotopu likumu, par mežsaimniecisko darbību lieguma periodā naudas sods ir no 30 līdz 700 eiro, bet par ligzdas izpostīšanu – pat līdz 700 eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *