Valsts prezidents atklāj pirmo Laimes koku parku pasaulē

19. septembrī Valsts prezidents Egils Levits, atbalstot Pasaules talku, ar pirmo koku iestādīšanu Valdemārpilī atklāja pasaulē pirmo Laimes koku parku.

«Šodien mēs esam sapulcējušies Valdemārpilī, lai atklātu pirmo Laimes koku parku Latvijā. Laimes koku parks ir daļa no Lielās Talkas kustības, un tas ir latviešu devums pasaulei. Šī ir ilgtspējīga kustība, kas ir sākusies tieši Latvijā, un to pārņēmušas jau 180 valstis visā pasaulē,» teica Valsts prezidents.

Ko mums nozīmē zaļums…

«Stādot Laimes kokus, es aicinu ikvienu padomāt par to, ko mums nozīmē zaļums un zaļa Latvija. Lielā Talka ir zaļās izpratnes sastāvdaļa. Zaļajai izpratnei ir vairākas dimensijas – praktiskā ir, piemēram, talkas kustība, bet pārnestā nozīmē zaļums apliecina to, ka mēs nevis uzvaram dabu, bet sadzīvojam kopā ar to. Tas no cilvēka prasa zināmu pašierobežošanos. Agrāk cilvēks cīnījās ar dabu, lai izdzīvotu, bet pēdējos 100 gados mēs esam spēcīgāki par dabu, un tas mums uzliek morālu, ētisku pienākumu šo dabu saudzēt, jo tā ir nepieciešama mūsu labklājībai, garīgumam un dvēselei,» uzsvēra Valsts prezidents.

Laimes koki – pasaules ekosistēmas līdzsvaram

Šogad Pasaules talka Latvijā tiek rīkota jau trešo reizi. Pasaules talku Latvijā atzīmē gan ar vides sakopšanas darbiem, gan, kā allaž, ar koku sēšanas un stādīšanas akciju «Laimes koki». Akcijas laikā iesētās sēklas un iestādītie koki simbolizē Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Pasaules talku Latvijā rīko Lielās Talkas organizatori.

Valsts prezidents kā Lielās Talkas patrons aicina arī citas Latvijas pašvaldības atsaukties šai Laimes koku stādīšanas akcijai, jo «stādot kokus, cilvēks dod pienesumu pasaulei un nākamajām paaudzēm pēc mums».

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *