Vācija un Austrija rīkojas saistībā ar jauno ES meža stratēģiju

2021. gada 26. augustā federālā lauksaimniecības ministre un viņas Austrijas kolēģe parakstīja kopīgu deklarāciju par ES meža stratēģiju.

Abi federālie ministri pauda atbalstu ES meža stratēģijai, kas saprātīgi papildina un papildina dalībvalstu meža politiku, bet to neaizstāj. Pēc viņu domām, «pašreizējie ES Komisijas priekšlikumi pārņemt mežu plānošanas suverenitāti un nodrošināt dalībvalstīm centralizēti saistošas pamatnostādnes ir stingri jānoraida.»

Kopīgā deklarācija par ES Meža stratēģiju 2030. gadam – galvenie punkti:

• Dalībvalstīs ir izveidota augsta līmeņa ekspertīze, liela, reģionāli diferencēta pieredze un plaša zinātniska analīze par mežu apsaimniekošanu. Tāpēc nav pamatojuma centralizēt meža politiku.

• ES dalībvalstīs ir liels skaits pielāgotu, gandrīz dabisku mežu apsaimniekošanas koncepciju, kas īpaši veicina un saglabā bioloģisko daudzveidību papildus mežu ekonomiskajām, bet arī ekoloģiskajām un sociālajām funkcijām.

• Pašreizējie ES Komisijas priekšlikumi pārņemt plānošanas suverenitāti mežiem un nodrošināt juridiski saistošas prasības ES dalībvalstīm tiek noraidīti. Tie nav saderīgi ar pārbaudīto kompetenču secību, kas nostiprināta ES līgumos, vai ar subsidiaritāti.

• Kā daļa no holistiskas pieejas, ES Meža stratēģijā 2030 ir jākoncentrējas uz dalībvalstu nacionālo meža stratēģiju nozīmīgu papildināšanu. Galvenokārt tas ietver kopīgu pieeju, lai stiprinātu mežu noturību pret klimata pārmaiņām un veicinātu piegādes, tostarp bioekonomikas un kokmateriālu celtniecības vajadzībām, ar mūsu vissvarīgāko atjaunojamo izejvielu, koksni no mūsu pašu ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem. ES mēroga meža atbalsts ir jāpadara atbilstošs mērķim un attiecīgi jāatlīdzina meža īpašnieku sasniegumi vides jomā ES ietvaros.

• Vācija un Austrija salīdzinās Komisijas priekšlikumus ar Padomes 2020. gada 10. novembra secinājumiem, kas izstrādāti Vācijas Padomes prezidentūras laikā, un iestāsies par dalībvalstu un Komisijas ciešāku sadarbību ES līmenī, kā tas ir prasīts.

Avots:  Vācijas Federatīvās Republikas federālā pārtikas un lauksaimniecības ministra preses relīze (EN)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *