Uz pareizā ceļa ar 2021. gada Komatsu krājas kopšanas ekspertiem – TX forvarderiem!

Pēdējo gadu laikā Komatsu ir veikuši neskaitāmus uzlabojumus harvesteriem un lielajiem sešcilindru forvarderiem. Tagad bija pienācis laiks uzlabot un pilnveidot mazākos forvarderus.

Komatsu šī gada septembrī ar lepnumu prezentēja savus 2021. gada mazās klases un vidējās klases forvarderus – «Thinning Experts» jeb krājas kopšanas ekspertus. Pie šīm mašīnām pieder viens no ļoti gaidītajiem papildinājumiem, pilnīgi jaunais 9 tonnīgais modelis «Komatsu 825TX». Tas stājas Komatsu senāk labāk pārdotā modeļa «Komatsu 830» vietā. Četrcilindrīgo forvarderu klāstā ir arī uzlabotais «Komatsu 835TX». Šī 11 tonnīgā mašīna atgriežas ar uzlabotām specifikācijām un jaunām funkcijām, kas to padara par vēl specializētāku krājas kopšanas mašīnu. Un arī jaunais vidējās klases «Komatsu 845», kas piemērots ne tikai krājas kopšanas cirtēm, bet arī vieglākām kailcirtēm, 2021. gadā ne tikai jaunā izskatā, bet arī ar jaunām komplektācijas iespējām un papildus funkcijām.

Krājas kopšanas eksperti

Krājas kopšanas mašīnas vissvarīgākā iezīme ir spēja atrast ceļu caur blīvu mežaudzi, vienlaikus saglabājot augstu produktivitātes pakāpi. Komatsu mazās klases četrcilindrīgajām mašīnām tagad ir vairāki uzlabojumi, kas tās padara īpaši piemērotas un augsti produktīvas krājas kopšanā.

Pirms apskatīt dažas no Komatsu jaunajām priekšrocībā, aplūkosim bieži apspriestu jautājumu, kas rada satraukumu Latvijas mežizstrādātāju vidū – mazo forvarderu svars. Tā ir patiesība, ka jaunie mazās klases forvarderi ir smagāki par saviem senākiem priekštečiem. Tomēr kļūdaini ir pievērst tikai šim faktoram pārāk lielu uzmanību, jo patiesībā šodien tas nav vairs tik nozīmīgi. Jauno forvarderu spēja paveikt darbu uz zemas nestspējas augsnes ir vairākkārt apjomīgāka, mašīnas ir spēcīgākas un manevrēt spējīgākas, kā tās bija iepriekš. Turklāt, spiediens uz augsni, ko rada mašīna, ir tāds pats un pat vēl mazāks, kā vecākas paaudzes forvarderiem. Tas panākts ar uzlabojumiem rāmja ģeometrijā un konstrukcijā, riepu platumu daudzveidību, tandēmiem, kas pieļauj kāpurķēžu lietojumu un citiem uzlabojumiem. Lietojot kāpurķēdes, jaunās paaudzes mazie forvarderi rada mazāku spiedienu uz augsni kā vecās paaudzes forvarderi, kuriem bieži vien kāpurķēdes lietot rūpnīca pat nebija paredzējusi. Plašais riteņu platumu klāsts un iespēja izmantot kāpurķēdes ļauj ikvienu mašīnu pielāgot dažādiem augsnes apstākļiem. Strādājot uz mīkstas grunts, mašīnai var uzlikt platākas riepas, mazinot spiedienu uz augsni un atvieglojot manevrēšanu. Turklāt, izmantojot pietiekami platas kāpurķēdes ir iespējams nodrošināt patiesi zemu spiedienu uz augsni un viegli pārvarēt zemas nestspējas vietas.

Komatsu mašīnām ir liels vilces spēks, tās ir labi piemērotas manevrēšanai un darbam visādos reljefa apstākļos. Modernās tehnoloģijas, viedās funkcijas, robusti manipulatori, tandēmi, kas pieļauj platas kāpurķēdes, spēcīgi sūkņi un jaudīgi dzinēji, ergonomika un neskaitāmas citas priekšrocības, kuras prasījušas svara palielināšanu, ir neatsverams ieguvums, kas nodrošina teicamu tehnikas kalpošanas laiku, augstu produktivitāti, degvielas ekonomiju un mūsdienīgu darba vidi efektīvai darba dienai.

Rāmis krājas kopšanai

Komatsu TX mašīnām tiek ieviests jauns rāmis krājas kopšanai. Šis rāmis ir veidots tā, lai, nemainot kopējo mašīnas garumu un kravas zonas platību, tiktu panākts, ka aizmugurējie forvardera riteņi cieši seko priekšējo riteņu atstātajās sliedēs. Ar šo rāmi vairāk nekā uz pusi (līdz 200 mm) mazinās atšķirība starp priekšējo un aizmugurējo riteņu atstātajām sliedēm. Mašīna ar mazu nobīdi no sliedēm ir saudzīgāka pret meža augsni, jo pie minimāla pagriešanās rādiusa atstāj šaurākas sliedes un izbrauc caur šaurākām atstarpēm starp kokiem. Veiklāka mašīna palielina produktivitāti un mazina risku sabojāt augošos kokus, tai manevrējot cauri šaurām vietām.

Iekraušanas zonas garumam saglabājoties kā iepriekš, saglabājas augsta produktivitātes pakāpe. Šāds krājas kopšanas rāmis ir pieejams «Komatsu 825TX» un «Komatsu 835TX» forvarderiem.

Mazās klases forvarderiem ir vairākas rāmju komplektācijas iespējas. Izvēloties standarta rāmi, to iespējams komplektēt īsā vai garā variantā. Komplektācijas varianti ir dažādi, lai būtu iespēja pielāgot jauno tehniku darba specifiskām vajadzībām.

Režģis un statņi krājas kopšanai

Komatsu mazo forvarderu krājas kopšanas rāmju kravas zona ir optimāli pielāgota krājas kopšanai – gan režģis, gan statņi ir novietoti savērsti 5 grādu leņķī uz iekšpusi. Tas darīts, lai mašīna šaurās vietās būtu pēc iespējas veiklāka. Tādējādi tiek mazināts risks trāpīt augošiem kokiem, kad nelīdzenā reljefā mašīna svārstās uz sāniem.

Svarīgi norādīt, ka kravas zonas režģis un pirmie statņi ir savienoti. Tas darīts, lai nodrošinātu lielāku režģa un pirmā kūleņa ar statņiem izturību. Šim režģim pieejams arī hidrauliski regulējams variants. Visos variantos tagad Komatsu kravas režģis ir ar taisnu plakni bez ieliektām malām. Jaunais režģa dizains ir īpaši veidots tā, lai caur to būtu iespējami labāka redzamība uz kravas zonu. Režģa krāsojums tagad ir matēts, lai izvairītos no darba lukturu gaismas atspīduma, kas varētu traucēt darbu.

Dinamisks manipulators

Komatsu forvarderu manipulatoriem ir unikāls dizains un tie ir pilnībā optimizēti visiem forvarderiem. Labi līdzsvarotā mašīnas, manipulatora, hidraulikas un kausa kombinācija veido ļoti produktīvu un uzticamu forvarderu.

Mazās klases forvarderu manipulators izstrādāts tā, lai būtu pēc iespējas mazāk izvirzīto daļu uz tā. To labi var redzēt otrās izlices dizainā. Šāds manipulators pasargā augošos kokus, veicot krājas kopšanu, jo nav lieku izvirzījumu, kas var aizķerties aiz koka. Tiem ir arī unikālais Komatsu «ProTec» savienojums – risinājums drošai šļūteņu pievadīšanai uz kausu caur teleskopu un rotoru, mazinot risku tās iespiest vai aizķert un sabojāt.

Ir ieviests papildus darba apgaismojums uz otrās izlices, kas vērsts tieši uz kausu. Tas diennakts tumšajā laikā vai sliktos laikapstākļos uzlabo redzamību darba zonā un atvieglo krājas kopšanas uzdevumu.

Kā papildu opcija ir komplektācija ar «ProTec Scale». Tie ir manipulatorā integrēti produkcijas svari.

Redzamība

Krājas kopšanā ir īpaši svarīgi, lai operatoram ir netraucēts skats gan uz apkārtējo mežu, gan novērtējot mašīnas novietojumu pret katru koku. Komatsu krājas kopšanai piemērotajiem forvarderiem, tāpat, kā visiem «Komatsu» forvarderiem, redzamība ir izcila visos virzienos, un operators var justies droši, ka nebojās augošos kokus un tehniku. Turklāt, laba redzamība ir priekšnosacījums efektīvai izvešanai. Ja apkārtne ir labi pārskatāma, varat saglabāt ātrumu, nepalielinot ietekmi uz vidi.

2021. gada Komatsu mazajiem forvarderiem tagad ir tāda pati kabīne kā lielākajiem forvarderiem. Plašie logi nodrošina teicamu redzamību sānos, uz riepām, uz kravas zonu un pāri motora pārsegam uz priekšu. Šo forvarderu motora pārsegs ir dizainēts ķīļveidīgs, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku pārredzamību un redzes leņķi gar to uz ratiem. Plaša, klusa un ērta kabīne ar teicamu redzamību visos virzienos padara darba dienu efektīvu.

Dzinējs

2021. gada «Komatsu 825TX», «835TX» un «845» modeļiem ir jauna «Stage V» dzinēja instalācija, kura šobrīd bija sastopama tikai lielākajām 2020. gada mašīnām. Salīdzinot ar «EU Stage IV» / «EPA Tier 4F» dzinējiem, jaunajam ir kvēpu filtrs un noteikts pieļaujamais sīko daļiņu emisiju līmenis.

Šiem «Stage V» dzinējiem būs vārstu hidrauliskie kompensatori. Tas atbrīvo no nepieciešamības veikt vārstu regulāciju. Kā arī jauni ūdens sūkņi ar diviem gultņiem. Tas nozīmē lielāku darbspējas laiku un īsāku tehnikas apkopes laiku.

Jaunā «AdBlue» sistēma ir pilnībā pārstrādāta, koncentrējoties uz uzlabojumiem, kas palielina uzticamību. Tvertne ir pārcelta uz glabāšanas vietu priekšā, labajā pusē. Jaunais novietojums nodrošina vieglu piekļuvi no zemes. Sistēma uzlabota, izmantojot jaunu uzpildīšanas risinājumu, kurā ietverta gan aizsardzība pret izlīšanu, gan speciāls filtrs. Ir ieviestas jauna tipa šļūtenes ar mazāku iekšējo diametru un kopējo garumu. Viss vajadzīgais, lai vienkāršotu mašīnas ikdienas apkopes procesu.

Nākotnes vadības sistēma

«MaxiXT» ir Komatsu jaunā vadības sistēma jeb mašīnas prāts harvesteriem un forvarderiem. Tā ir viena no modernākajām sistēmām tirgū. Tā sniedz vairākas gudras priekšrocības, kas ļauj palielināt produktivitāti. Šī ir pilnīga sistēma dzinēja kontrolei un jaudas vadībai, transmisijas kontrolei un vadībai, manipulatora vadībai, galvas vadībai, tehnikas administrēšanai. Tagad «MaxiXT» vadības sistēmā integrēta centrālās eļļošanas sistēma.

«MaxiFleet» tiešsaistes serveros balstītā tehnikas parka pārvaldības sistēma paver pilnīgi jaunas iespējas visu tehnikas vienību koordinēšanai un optimizēšanai. «MaxiFleet» padara iespējamu noteikt visu tehnikas vienību atrašanās vietu, statusu, uzraudzīt ražošanu un iekārtu datus, koordinēt un optimizēt visu tehnikas parku, kā arī ieviest preventīvus apkopju pasākumus. Pakalpojums «MaxiFleet» pieejams no jebkura viedtālruņa, planšetes vai datora ar internet pieslēgumu. Tieši tad un tur, kur nepieciešams.

Jaunais pakalpojumus «MaxiVision», kas ietilpst pakalpojumu kopā «MaxiFleet», palīdz vizualizēt meža stāvokli un plānot mežistrādes darbus, lai tos būtu iespējams paveikt vienlaikus ar ilgtspējīgām metodēm un augstu produktivitāti. Dažādi kartes skati ļauj iegūt datus par grunts apstākļiem un pārējās komandas ražošanas spējām, kas ļauj plānot darbu iespējami efektīvi un ar minimālu ietekmi uz meža augsni. Tā kā pakalpojums atrodas tiešsaistes serveros, datu atjauninājumi notiek reāllaika režīmā un jebkādas izmaiņas tiek nekavējoties atspoguļotas kabīnē esošajā ekrānā.

Karte, kurā iespējams apvienot dažādu datu slāņus, nodrošina vērtīgu informāciju par grunts apstākļiem darba veikšanas vietā. Zināšanas, kas iegūtas no «MaxiVision», ļauj veikt mežistrādes un forvardera darbus ar iespējami mazu ietekmi uz dabu, kas ne tikai paaugstina veiktā darba kvalitāti, bet arī palīdz apmierināt attiecībā uz dabas aizsardzību izvirzāmās prasības. Tas nozīmē ilgtspēju ilgtermiņā.

Mašīnu komandā var būt dažādu ražotāju mašīnas. Jaunākā atjauninājuma viena no lielākajām priekšrocībām ir iespēja citu zīmolu mašīnām piekļūt informācijai, tā vienkāršojot komandas darbu. Tas jums ļauj efektīvāk izmantot visas jūsu mašīnas!

Komatsu oficiālais pārstāvis Latvijā

SIA Haitek Latvia ir oficiālais mežizstrādes tehnikas zīmola KOMATSU pārstāvis Latvijā kopš 2016. gada jūnija. Uzņēmuma prioritāte ir mežizstrādes tehnikas īpašnieku vajadzībām piedāvāt piemērotākos risinājumus kā tehnikas iegādē, tā rezerves daļu piedāvājumā un servisa pakalpojumos. Uzņēmumam ir daudzu gadu pieredze ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mežsaimniecības tirdzniecības arēnā, veidojot stabilas, uzticamas un ilgstošas attiecības ar darījumu partneriem.

  • INDIVIDUĀLI RISINĀJUMI MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS ĪPAŠNIEKIEM (JAUNAS KOMATSU MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS TIRDZNIECĪBA)
  • KOMATSU MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS GARANTIJAS APKOPES UN SERVISS
  • REZERVES DAĻAS MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAI
  • APMĀCĪBAS MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS OPERATORIEM
  • LIETOTAS MEŽIZSTRĀDES TEHNIKAS ATPIRKŠANA UN TIRDZNIECĪBA

SIA Haitek Latvia ir stratēģiski laba atrašanās vieta pašā Latvijas sirdī – Lielvārdē. Uzņēmuma komandā ir nozarē pieredzējuši un augsti kvalificēti darbinieki, kas spēj operatīvi rast risinājumus dažādām situācijām. Tehnikas apkope un remonts tiek veikts uzņēmuma servisa telpās Lielvārdē, Laimdotas ielā 25. Pieredzējušajiem un kvalificētajiem servisa darbiniekiem ir pieejami pilnvērtīgi aprīkoti servisa izbraukumu mikroautobusi, lai būtu iespēja operatīvi sniegt tehnisko palīdzību cirsmā vai citā klienta norādītajā teritorijā.

Vairāk informāciju var iegūt uzņēmuma mājas lapā www.komatsuforest.lv vai apmeklējot SIA Haitek Latvia dīler centru Lielvārdē, Laimdotas ielā 25. Kā arī var sazināties ar kādu no speciālistiem:

TEHNIKAS TIRDZNIECĪBA

Agris Putniņš

agris.putnins@haitek.lv

+371 26131413

REZERVES DAĻAS

Renārs Boronovskis

renars@haitek.lv

+371 26181828

SERVISS UN TEHNISKAIS ATBALSTS

Andris Logins

andris@haitek.lv

+371 22023000

 

Māris Lambergs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *