Uz «Meža dienām» paraugās plašāk

IMG_7943_cv

Jau vairākus gadus Gulbenes novada Rankas pagasta meža īpašnieks Guntis Grīnšteins savā īpašumā organizē augstvērtīgus un interesantus «Meža dienu» pasākums.

Par viņa rīkotajiem pasākumiem lielu interesi izrāda gan vietējo pagastu, gan arī Gulbenes pilsētas skolu pedagogi un skolēni. Arī šī gada pasākums bija aizraujošs. Uz to bija uzaicināti Rankas pamatskolas skolēni un pedagogi.

Šogad Guntis Grīnšteins uz «Meža dienām» bija nolēmis paskatīties plašāk. Ierasto koku stādīšanu un atkritumu vākšanu papildināja ornitologs Gaidis Grandāns, kurš stāstīja par mežā dzīvojošajām putnu sugām, to īpatnībām un dzīvošanai nepieciešamajām struktūrām. Klātesošie uzzināja, kā pareizi pagatavot putnu būrus, un kā pareizi tos izvietot mežā. Ornitologs speciāli «Meža dienu» pasākumam bija sagatavojis apodziņa būri, kuru pasākuma noslēgumā novietoja skuju koku mežā.

Lai noskaidrotu, kas dzīvo netālu esošajā, mežiem ieskautajā Lazdupītē, kā pareizi kopt upi un tās krastus, Guntis Grīnšteins uz pasākumu bija uzaicinājis pieredzējušos hidrobiologus Andri Viesturu Urtānu un Loretu Urtāni. Skolēni un skolotāji labprāt iesaistījās ūdens dzīvnieku noteikšanā un novērtēja speciālistu stāstījumu par ūdenstilpēm.

Valsts meža dienesta mežzine Alla Purviņa dalībniekus iepazīstināja ar dažādos laikos mežsaimniecībā izmantotiem darba instrumentiem – attāluma mērāmo, busoli, relaskopu, GPS ierīci un citiem. Pasākuma nobeigumā Guntis Grīnšteins parādīja atzarotu priežu jaunaudzi un nodemonstrēja īpašu mērāmo kārti, ar kuras palīdzību var nomērīt atzarotās daļas garumu.

Pēc visām aktivitātēm pasākuma dalībniekus pie ugunskura ar siltu tēju un citiem cienastiem gaidīja Meža konsultāciju pakalpojumu centra konsultante Ginta Ābeltiņa. Rankā notikušo pasākumu varētu saukt par ilgtspējīgo meža dienu pasākumu, jo rīkotājs uz mežu paskatījies ne tikai no koksnes audzētāja viedokļa, bet  arī no citiem skatpunktiem.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *