«Ukrainas mežu» pārstāvji iepazīst LVM pieredzi

Latvijā 17. jūlijā viesojās Ukrainas valsts mežu apsaimniekošanas uzņēmuma «Ukrainas Meži» (ДП «Ліси України») pārstāvji no Volīnijas apgabala.

Vizītes laikā delegācija apmeklēja arī AS «Latvijas valsts meži» (LVM) Mazsilu kokaudzētavu, Rendas čiekurkalti un koksnes šķeldas noliktavu Kuldīgā.

Plāno iestādīt 1 miljonu ha meža

Pašlaik Ukrainā arvien rit iesāktā meža nozares reforma – no daudziem maziem meža apsaimniekošanas uzņēmumiem izveidots viens liels valsts uzņēmums – «Ukrainas Meži». Tāpēc uzņēmuma pārstāvji  iepazinās ar LVM galvenajiem darbības virzieniem un ekonomiskajiem rādītājiem un smēlās pieredzi sava uzņēmuma darbības pilnveidošanai.

LVM valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš izteica visdziļāko cieņu Ukrainas kolēģiem par to, ka pat kara apstākļos viņi plāno investīcijas jaunu kokaudzētavu izveidē, lai atjaunotu kara laikā postītos mežus un no jauna iestādītu 1 miljonu hektāru meža.

2023. gada pirmajā ceturksnī «Ukrainas Meži» peļņa bija 800 miljoni Ukrainas grivnu (UAH), kas ir gandrīz 19 milj. eiro (EUR). Savukārt pirms Krievijas pilna apmēra iebrukuma,  2019.–2020. gadā, tā bija 150 miljoni UAH, kas ir aptuveni 3,5 milj. EUR gadā.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *