Tradīcija turpinās

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šajā pavasarī visā Latvijas teritorijā notiek daudzi «Meža dienu» pasākumi. Sabiedrība labprāt iesaistās koku stādīšanā, atkritumu vākšanā, putnu būru izlikšanā, kā arī veic citus labus darbus.

Vairākos pasākumos iesaistās arī Valsts meža dienesta darbinieki. Tā Pārgaujas novadā Ziemeļvidzemes virsmežniecības darbiniekiem izveidojusies laba sadarbība ar Straupes pamatskolas skolēniem un skolotāju Eviju Tiltiņu.

Neaizsargāta jaunaudze lemta bojāejai

Šogad sadarbībā ar Valsts meža dienestu un Meža konsultāciju pakalpojumu centru Straupes pamatskolas skolēni un pedagogi iepazinās ar iepriekšējos gados veiktajiem melnalkšņu, bērzu, egļu un ozolu stādījumiem lauksaimniecības zemē. Apskatot jaunaudzi, nācās konstatēt, ka viena no lielākajām problēmām ir meža dzīvnieki, kuru radītie bojājumi izrādījušies liktenīgi ne vienam vien kociņam. No iepriekš minētajām koku sugām vismazāk bojāti melnalkšņi, bet pārējās ieaudzēt bijis visai problemātiski. Tāpēc gandrīz katru gadu nogabalā nepieciešama jaunaudzes papildināšana ar jauniem stādiem.

Lai samazinātu meža zvēru radītos bojājumus jaunaudzē, meža īpašniekam nopietni jādomā par iestādīto koku aizsardzību. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar dažādiem aizsardzības veidiem, sākot no zilgani pelēcīgas masas, kuru smērē uz galotnes dzinumiem, līdz pat plastikāta spirālēm un aizsargklipšiem.

Meži deg arī šogad

Pasākuma otrā daļa bija veltīta meža ugunsapsardzībai. Šā gada ugunsnedrošā sezona sākusies pavisam nepatīkami – pārsvarā cilvēku nesaprātīgās rīcības dēļ jau izcēlušies daudzi meža un kūlas ugunsgrēki. Lai šo tēmu aktualizētu, skolēni un pedagogi uzzināja par to, kā Valsts meža dienests organizē meža ugunsgrēku dzēšanu. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar instrumentiem, kurus izmanto meža ugunsgrēku dzēšanā, kā arī izmēģināt pašiem ar kādu no tiem nodzēst ugunskuru.

Iespēja piedalīties ikvienam

Meža dienas Pasākumu2019 kalendārs ar atvērtajām meža stādīšanas un atkritumu vākšanas talkām, kurās var piedalīties ikviens interesents, atrodams Zemkopības ministrijas interneta vietnē: https://www.zm.gov.lv/mezi/statiskas-lapas/meza-dienas/2019.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *