Tiekas bijušo MRS vadītāji

Direkt_salid_2014-(2)_cv

Kad vasaras tveice beigusies un pie durvīm klauvē rudens, republikas bijušo mežrūpniecības saimniecību direktori pulcējas, lai apspriestu nozarē notiekošo un vienkārši satiktos.

Ideja par šādu kopā saiešanu pieder bijušajam Meža pētīšanas stacijas «Kalsnava» direktoram, aizsaulē aizgājušajam Antonam Kažemakam. Pirmā šāda sanākšana notika 2007. gadā, kad pie sevis Ogrē aicināja bijušās mežu nozares Kursu bāzes direktors Valdis Kupcis. Pagāja vairāki gadi, līdz iniciatīvu izrādīja Jānis Ķirsis.

Šogad, nu jau trešo reizi, pulcējāmies Jaunjelgavā, kur mūs uzņēma Latvijas– Zviedrijas kopuzņēmuma «Billerudkorsnas Latvija» SIA direktors Varis Sīpols. Viņš nav tikai uzņēmuma vadītājs, bet arī uzņēmuma dvēsele, kam galvenā rūpe ir, lai uzņēmums attīstītos un ražotu produkciju ar austāku pievienoto vērtību.

Lai gan vairākiem bijušajiem kolēģiem tālo ceļu mērot liedza gadu nasta un veselība, sēžot pie sarūpētā mielasta galda mierīgā atmosfērā seniori pārrunāja dažādus jautājumus.

Problēmu pietiek

Varis Sīpols pastāstīja par uzņēmuma ieceri paplašināt sīkās lietkoksnes pārstrādi. Neskatoties uz valdošo apgalvojumiem par atbalstu uzņēmējiem, par ieceres īstenošanai nepieciešamo papildus elektrības limitu no Valsts uzņēmuma «Latvenergo» vēl pozitīvas atbildes nav, notiek pārrunas. Tāda ir dzīves patiesība,» saka uzņēmuma vadītājs Varis Sīpols. «Protams, visi esam sašutuši.»

Lai gan viņa vadītais uzņēmums jau vairākus gadus valsts rīkotajos mežizstrādes konkursos nepiedalās, viņš uzskata, ka tie, kas ņēmuši kredītus tehnikas iegādei, tagad ir situācijas ķīlnieki, jo, lai nepaliktu bez darba, jāpiedāvā zemākā pakalpojuma cena. Pats par sevi saprotams, ka tā uzņēmums nevar turpināt ilgi.

Cenšas saglabāt iepriekšējo paaudžu mantojumu

Jānis Ķirsis informēja, ka kopumā nozare atbalstījusi ieceri par meža nozares muzeja izveidošanu. Ierosme guva arī atbalstu no visiem sanāksmes dalībniekiem, kuri izteica pārliecību, ka projektu īstenot izdosies. Cerības ir arī piesaistīt Eiropas finansējumu.

Savukārt Jāni Vanagu satrauca ar medību trofejām saistīta problēma. Daudzu mednieku, kas aizgājuši no dzīves, labas medību trofejas aiziet bojā, jo tiek izvazātas. Arī tās vajadzētu apzināt un rast vietu, kur glabāt.

Protams, netrūka atmiņu stāstu ar jautriem un ne tik jautriem atgadījumiem. Ar dziļu cieņu pieminēti bijušie kolēģi un priekšnieki. Visus sanāksmes dalībniekus vienoja doma, ka šāda saiešana jārīko katru gadu, jo tā jau ir kļuvusi par tradīciju. Nākošajā, 2015. gadā, pulcēsimies Ogrē, bijušajā nozares kursu bāzē.

Sanāksmes dalībnieku vārdā izsaku sirsnīgu paldies Varim Sīpolam par sirsnīgo uzņemšanu un novēlam, lai jau tuvākajā laikā piepildītos visas viņa ieceres!

 

Imants Zembergs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *