Tebras Ekspedīcija 2023

Visi pasaules bezceļu cienītāji tiek aicināti uz gadskārtējo 4×4 piedzīvojumu «Tebras Ekspedīcija».

Šogad tā tradicionāli notiek skaistajā un mežonīgajā Aizputes – Pāvilostas apkārtnē un noteikti pulcēs vairākus desmitus visdažādākos braucējus ar visdažādākajām mašīnām, kuras visas vieno riteņu formula 4×4 un vēlme aktīvi pavadīt dubļaini skaistu dienu Kurzemes mežos. Laipni aicināti arī tie, kuri šādos pasākumos līdz šim nav piedalījušies!

Kur un kad notiks

Tūrisma – izaicinājuma brauciens ar 4×4 piedziņas apvidus automašīnām «Tebras Ekspedīcija 2023» notiks 15. aprīlī Kurzemē, Aizputes – Pāvilostas apkārtnē. Ekspedīcijas sākuma un noslēguma un Diploma par dalību saņemšanas vieta: Cīravas apkārtnē, konkrēta vieta un ierašanās laiks tiks izsūtīts divas dienas pirms pasākuma uz pieteikumā norādīto pirmo e-pastu.

Lai izbaudītu satikšanās prieku, tos dalībniekus, kuriem ir iespēja izbrīvēt piektdienas vakaru, aicinām uz «Tebras svētku vakariņām» 14. aprīļa vakarā Pāvilostā, kafejnīcā «Āķagals».

Kā notiks

Šī gada «Tebras Ekspedīcija 2023» ir jau 24. pasākums, tradīcija kopš 2000. gada, un arī šajā pavasarī mēs, «4×4 Centrs», parūpēsimies, lai ekspedīcijas maršruts būtu vislabākajā iespējamā izpildījumā – gan standarta aprīkojuma un SUV 4×4 automašīnām («4×4 GeoFind» grupā), gan «smagajām» apvidus automašīnām «Ekspedīcija 1» un «Ekspedīcija 2» grupās! 

Ekspedīcijas dalībnieki var izvēlēties vienu no trijām dalībnieku grupām, atkarībā no automašīnas sagatavotības un sava noskaņojuma:

• «4×4 GeoFind» – ar 4×4 transporta līdzekļiem sasniedzamu kontrolpunktu un objektu meklēšana, izmantojot Globālās pozicionēšanas sistēmu jeb GPS. Maršruts paredzēts standarta apvidus automašīnām (bez papildus aprīkojuma), tajā skaitā SUV klases pilnpiedziņas auto, piemēram, Volvo XC60 AWD, Volvo XC90, Honda CR–V, Audi Q7, BMW X5, KIA Sportage, Nissan Qashqai un tml.. Nepieciešama GPS navigācija – GPS aparāts vai viedtālrunis ar GPS koordinātu ievadīšanai un punktu meklēšanai derīgu aplikāciju. Meklējamo punktu fails būs *.gpx paplašinājumā. Aicinām visus , kuriem patīk meklēt un atrast nezināmas vietas, objektus un pavadīt laiku dabā, projām no civilizācijas! Katrs dalībnieks noslēgumā saņems «Tebras Ekspedīcijas» Diplomu. Šīs NAV sacensības, bet veiksmīgākos trīs meklētājus, iespējams, atzīmēsim īpaši!

• «Ekspedīcija 1» – sagatavotām apvidus automašīnām (obligāti jābūt vismaz divām lietām no trim uzskaitītajām: vinča, piekares vai virsbūves lifts, dubļu riepas). Dalībnieki kopīgiem spēkiem veic iecerēto maršrutu pa vairāk vai mazāk grūti izbraucamiem ceļiem, apskatot arī dažus interesantus objektus, taču bezceļš šajā pasākumā ir pirmajā vietā! Kartes un leģendas jālasa nebūs. Visticamāk, pieteiktās dalībnieku automašīnas tiks sadalītas divās vai vairākās grupās, katrā grupā līdz 12 automašīnām!

• «Ekspedīcija 2» – dalībnieki ar apvidus braukšanai sagatavotām automašīnām, kurām ir vinča (obligāti) un dubļu vai all terrain riepas (izmērs ne lielāks par 35″ jeb 890 mm!). Maršruts būs jāveic, izmantojot brauciena sākumā izsniegto *.gpx paplašinājuma failu. GPX fails jāatver ar kādu no dalībnieka viedtālrunī vai planšetdatorā instalēto aplikāciju. Būs trīs dažādu grūtības pakāpju trases – dzeltenā, sarkanā un melnā. Uzdevums – sasniegt noteiktu skaitu objektu vai kontrolpunktu, kas norādīts brauciena aprakstā, lai brauciena noslēgumā saņemtu «Tebras ieskaiti» un diplomu par veiktu distanci. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar citu dalībnieku veikumu, ko apkoposim tabulā (laiks un sasniegtie kontrolpunkti), bet šīs NAV sacensības! Dalībnieki paši var izvēlēties – veikt maršrutu pa vienam vai brīvprātīgi apvienoties 2–4 automašīnu grupā.

Obligātais ekipējums

• Vilkšanas āķi automašīnas priekšā un aizmugurē, • automašīnām ar vinču – vinčošanās strope, • GPS navigācija un aplikācija viedtālrunī, kas lasa *.gpx paplašinājuma failus (izņemot grupu «Ekspedīcija 1»!)

Ieteicamais ekipējums

• Pārtika pusdienu piknikam, dinamiskā (elastīgā) buksēšanas virve vai strope, lāpsta, cirvis vai mačete, atbilstošs apģērbs, labi komandas biedri (!).

Lai pieteiktos pasākumam

Jāaizpilda pieteikuma formu www. 4x4centrs.lv,  jāpārskaita ziedojums. Organizatora izsniegtās uzlīmes dalībniekiem obligāti jāuzlīmē uz automašīnas norādītajās vietās. Īpaša uzlīme uz priekšējā stikla apliecinās dalībnieku automašīnas tiesības atrasties «Tebras Ekspedīcijas 2023» distancē.

Skatītājiem

Ja vēlaties sekot līdzi «Tebras Ekspedīcijas» norisei ar saviem auto vai kvadricikliem un nobraukt no koplietošanas (grants) ceļiem, OBLIGĀTI ir jāiegādājas Skatītāja karte un uzlīme uz loga/ATV bākas – cena 10 eiro vienam transporta līdzeklim. Skatītāja kartē būs redzamas interesantākās bezceļu brauciena norises vietas (vienkārši sakot – lielākie dubļi!) un ceļi to piekļuvei. Atrašanās brauciena norises vietās bez skatītāja uzlīmes uz transporta līdzekļa nav atļauta! Svarīgi – skatītāja uzlīme nedod tiesības iebraukt bezceļu posmos! Tiekamies pavisam drīz Tebras krastos! Vislabākie dubļi ir pavasara dubļi!

V.Kalve pēc «4×4 Centrs»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *