Talcinieki atjauno kūdras dzelzceļu

 

Aprīļa nogalē visā valsts teritorijā norisinājās Lielās talkas pasākumi, kas jau vairākus gadus kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju.

Tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju devās dabā, lai vāktu līdzcilvēku atstātos atkritumus un paveiktu citus labus darbus. Lai arī vides piegružošana turpinās, pasākuma dalībnieki nav zaudējuši entuziasmu un turpina iesākto darbu.

Lielajā talkā jau vairākus gadus piedalās biedrība «Bānīša draugu klubs» – topošā Baložu kūdras muzejdzelzceļa entuziasti. Objektā darāmā ir daudz. Jāatjauno sliežu ceļi, ritošais sastāvs, jāpaveic citi darbi – tāpēc talkas šeit notiek regulāri. Lielās talkas laikā topošā muzejdzelzceļa atjaunošanā un labiekārtošanā parasti iesaistās plašāks interesentu loks – ne tikai no blakus esošajiem novadiem un Rīgas, bet arī no Cēsīm, Jelgavas un citām Latvijas vietām. Šī gada Lielās talkas laikā kopīgiem spēkiem izdevās savākt 10 maisus ar sadzīves atkritumiem un uzlabot sliežu ceļa kvalitāti.

Biedrības «Bānīša draugu klubs» valdes priekšsēdētājs Dāvis Bušs noslēgumā visiem dalībniekiem izteica pateicību un atklāja, ka pasākumā piedalījušies 27 cilvēki, kuri satīrījuši dzelzceļa apkārtni, lai tā kļūtu pievilcīgāka apmeklētājiem, un devuši būtisku ieguldījumu sliežu ceļu remontā. «Soli pa solim mēs stabili virzāmies uz priekšu, lai pateicoties visu entuziastu brīvprātīgajam ieguldījumam, nākotnē taptu Baložu kūdras muzejdzelzceļš. Lielās talkas laikā mēs ielikām pamatus tam, lai nākamajā talkā varētu ekspluatēt papildus 120 metrus dzelzceļa. Tas labi noderēs materiālu un tehnikas pievešanai ar lokomotīvi», atklāja Dāvis Bušs.

Nākamā talka Baložos plānota 7. maijā. Tās laikā plānots turpināt iesākto ceļu remontu un sakopt depo teritoriju. Savukārt 21. maijā, Eiropas muzeju nakts ietvaros, plānots pirmais publiskais, apmeklētājiem paredzētais pasākums. Bānīša draugu klubs ir atvērts jebkuram interesentam, kuram ir vēlme piedalīties un sniegt savu ieguldījumu muzejdzelzceļa izveidē. Papildinformācija atrodama mājas lapā: www.bdklubs.lv

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *