Starptautiskā Meža diena

Šī gada tēma ir «Veselīgi meži veseliem cilvēkiem».

Tas saistīts ar mežu sniegtajiem ieguvumiem cilvēka veselībai – dzeramo ūdeni, tīru gaisu, cīņu pret klimata pārmaiņām, uztverot oglekļa dioksīdu, pārtiku, dzīvības glābšanas medikamentus un uzlabojot mūsu labklājību.

LVM rīkos Zibakciju

Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā asambleja 2012. gadā 21. martu pasludināja par Starptautisko mežu dienu, un kopš tā laika valstis tiek mudinātas veikt vietējus, nacionālus un starptautiskus pasākumus, lai organizētu aktivitātes, kas saistītas ar mežiem un kokiem, piemēram, koku stādīšanas kampaņas. Latvijā šī gada 21. martā arī AS «Latvijas Valsts meži» plāno izvērst savu pasākumu – Zibakciju Rīgas centrā.

Starptautiskās Meža dienas pasākums

Starptautiskās Meža dienas pasākums notiks 2023. gada 21. martā plkst. 10.00–11.30 tiešsaistē, Šeiha Zajeda centrā un FAO galvenajā mītnē Romā.

Šajā dienā tiks uzsvērtas trīs svarīgas mežu lomas vides veselības nodrošināšanā un daudzie veidi, kā tie veicina veselīgu sabiedrību.

Veselīgi meži veseliem cilvēkiem

Tiks atklāta arī jauna ikgadējā FAO Tree Cities of the World (Pasaules koku pilsētas) balva pilsētām, kuras sniedz būtisku ieguldījumu Starptautiskās meža dienas tematikā.

Pasākumu vadīs Ismahane Elouafi, FAO galvenais zinātnieks, QU Dongyu, FAO ģenerāldirektors. Pasākumā ar tēmu: veselīgi meži veseliem cilvēkiem, izmantojot politiku, zinātni un apsaimniekošanu, piedalīsies:

• VE Marie–Orléa Vina, Madagaskaras vides un ilgtspējīgas attīstības ministre;

• HE Bhupender Yadav, Indijas vides, mežu un klimata pārmaiņu ministrs;

• Sandra Vilardy Quiroga kundze, Politikas un vides standartizācijas viceministre, Kolumbija;

• Ginters Volkners, pilnvarotais ministrs, Austrijas Republikas pastāvīgais pārstāvis FAO un Pasaules pārtikas programmā (WFP) un FAO Mežsaimniecības komitejas priekšsēdētājs. Ar muzikālo priekšnesumu uzstāsies Ērika Bošiero, dziedātāja un dziesmu autore.

Sarunā ar QU Dongyu, FAO ģenerāldirektoru piedalīsies nākamās paaudzes mežsaimnieki:

• Tomiwa Oluwajuwon kungs, Youth4Nature globālais vēstnieks 

• Alīna Lehikoinena, mežsaimniecības studente 

• Moderators: Lindsija Huka, Pasaules pārtikas foruma kultūras nodaļas vadītāja

Apbalvošanas ceremonijā: FAO Tree Cities of the World (Pasaules koku pilsētas) piedalīsies Maria Helena Semedo kundze, FAO ģenerāldirektora vietniece un profesors Stefano Lo Russo, Turīnas mērs.

Tulkošana tiks nodrošināta arābu, ķīniešu, angļu, franču, spāņu un krievu valodā.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *