Stājas spēkā grozījumi Valsts meža dienesta likumā

2024. gada 12. janvārī stājušies spēkā grozījumi Valsts meža dienesta likumā, kurus paredzēts īstenot pakāpeniski līdz 2026. gada 31. decembrim. Vienlaicīgi Valsts meža dienesta personāls sniegs informatīvu un konsultatīvu palīdzību privātpersonām digitālo iespēju apguvei un izmantošanai. Joprojām var izvēlēties vērsties ar iesniegumu un saņemt informatīvo izrakstu par ciršanas apliecinājumu vai kādu citu administratīvo aktu klātienē mežniecībā.

Būtiskākais šajos grozījumos:

• regulējums, ka persona, kura vēlēsies saņemt administratīvo aktu, savu gribu izteiks, pieslēdzoties Meža valsts reģistram un ievadot attiecīgo informāciju.

• informācija par administratīvā akta izdošanu tiks paziņota ar Meža valsts reģistra starpniecību.

• Pats administratīvais akts būs kā ieraksts Meža valsts reģistrā līdzīgi kā ieraksts vienotajā datorizētajā Zemesgrāmatā, bet, ja būs tāda nepieciešamība, persona varēs saņemt informatīvu izrakstu par izdoto administratīvo aktu.

Normatīvais akts nosaka, ka gan personas iesniegumam, gan VMD amatpersonas izveidotam administratīvajam aktam vai citam dokumentam Meža valsts reģistrā ir juridisks spēks arī, ja tajos nav ietverts rekvizīts «paraksts». Turklāt, privātpersonām ir paredzēta iespēja arī pilnvarot citu personu iesniegt iesniegumu un saņemt administratīvo aktu strukturētu datu veidā Meža valsts reģistrā. Šāds pilnvarojuma veids, izmantojot autentificēšanos informācijas sistēmā, pastāvēs līdzās administratīvajā procesā jau pazīstamajam notariālajam pilnvarojumam un mutvārdu pilnvarojumam.

Grozījumi skāruši arī Valsts meža dienesta izdoto administratīvo aktu un faktiskās rīcības apstrīdēšanas kārtību, jo, izslēdzot no Valsts meža dienesta likuma 10.pantu, Valsts meža dienesta amatpersonu izdotie administratīvie akti būs apstrīdami augstākai amatpersonai, ģenerāldirektoram, un tad – pārsūdzami administratīvajā tiesā.

Avots: VMD

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *