Stādu piedāvājums no LVM Sēklas un stādi kokaudzētavām

Šopavasar LVM Sēklas un stādi bez rezervācijas piedāvā iegādāties klasiskos priedes kailsakņu stādus, priedes ietvarstādus un egles stādus ar uzlaboto sakņu sistēmu.

Atsūtot stādu iegādes pieteikumu, LVM Sēklas un stādi stādus piedāvās individuāli, izvēloties piemērotāko stādaudzētavu atkarībā no stādu izcelsmes un kokaudzētavas atrašanās vietas.

LVM gaida pieteikumus

Kā pastāstīja «LVM Sēklas un stādi» direktors Māris Druvaskalns, akciju sabiedrības «Latvijas valsts meži» struktūrvienība «LVM Sēklas un stādi» meža stādmateriālu audzē 10 kokaudzētavās. Tajās izaudzētos stādus izmanto gan valsts, gan privāto mežu atjaunošanai un ieaudzēšanai. Viņš arī norādīja, ka, lai rezervētu stādus, fiziskai un juridiskai personai jāaizpilda LVM interneta vietnē atrodamā veidlapa un jānosūta uz e-pasta adresi mezastadi@lvm.lv, vai arī jāsazinās telefoniski. Tālrunis informācijai: +371 22034102.

Meža stādu rezervāciju var veikt jebkurā laikā, taču, plānojot meža atjaunošanu, vislabāk stādus pieteikt laicīgi – aptuveni 1 gadu iepriekš. Stādus iespējams saņemt pavasara un rudens sezonā.

Priedes un egles stādi, kurus pircējs saņem pavasarī, ir apstrādāti ar augu aizsardzības līdzekli pret smecernieka bojājumiem (ar ķīmisko apstrādi).

Par agru iestādīt nevar

Meža stādīšanu var veikt tūlīt pēc zemes atkušanas. Ja lāpstu var iedurt zemē, tad ir laiks stādīt. Pat ja pēkšņi kādu nakti temperatūra noslīdētu zem 0°C meža stādiņam tas nekaitētu.

Arī stādaudzētavā stādiņš ir pavadījis ziemu uz lauka vai saldētavā.  Piemēram, stāds ar uzlaboto sakņu sistēmu sākumā audzis ietvarā jeb kasetē, pēc pusgada pārstādīts āra augsnē, kur sakņu kamols palīdz kociņam attīstīties ar spēcīgākām saknēm.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *