Somijā testē 104 tonnu smagu koksnes transporta automašīnu

metsa_cv m

Foto: Metsähallitus

«Eiropas valsts mežu apsaimniekotāju asociācija» (EUSTAFOR), kuras aktīva dalībniece ir arī AS «Latvijas valsts meži», regulāri apkopo organizācijas biedru ziņojumus par aktualitātēm.

Pērn, piemēram, Somijā testa braucienus uzsākusi Eiropā lielākā koksnes transporta automašīna, kuras kopējās masas un kravas svars sasniedz 104 tonnas. Šobrīd Somijā atļauts pārvietoties transportlīdzekļiem, kas nepārsniedz 76 tonnu svaru, Zviedrijā no šī gada jūnija varēs braukt auto līdz 64 tonnām, savukārt pa Latvijas ceļiem ļauts pārvietoties transportlīdzekļiem, kas nav smagāki par 40 tonnām, bet ar īpašu atļauju – par 52 tonnām.

Ar šādu 34 metrus garu transportlīdzekli tiek pārvadāti Somijas valsts mežu apsaimniekotājam «Metsähallitus» piederošie kokmateriāli no Inari uz Rovaniemi Somijas ziemeļos – Lapzemē, kas ir 300 kilometru garš ceļa posms. Atļauja šādiem pārbaudes braucieniem ir saņemta līdz 2019. gada beigām.

Ja aprēķina, cik daudz kubikmetru koksnes šādā lielā kravnesības transportlīdzeklī ietilpst – to var salīdzināt ar diviem dzelzceļa vagoniem, kuros ietilpst vairāk nekā 100 kubikmetri koksnes, tikai šo «auto vilcienu» balsta 13 asis.

EUSTAFOR ziņojumā «Metsähallitus» norāda, ka koksnes pārvadājumi ar HCT transportu ir videi draudzīgāki, jo tie rada mazāku autogāzu emisiju. Turklāt mazāks kravas automašīnu skaits uz ceļiem pozitīvi ietekmē arī satiksmes drošību. Tomēr arvien neatbildēta paliek virkne jautājumu, uz kuriem tiks rastas atbildes šajos testa braucienos, tostarp arī jautājums par esošo ceļu nestspēja.

Avots: LVM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *