Šogad vadātājs cilvēkiem «piemeties» jau 50 reizes

Sēņojot un ogojot jābūt modram. Nav noslēpums, ka mežos cilvēkam var «piemesties» vadātājs. Par vadātāju cilvēki izsenis nodēvējuši ļaunu garu, kas maldina cilvēkus, novirza tos uz nepareiza ceļa, jo īpaši pa mežiem.

Latvijā darbojas brīvprātīgie meklētāji

Lai palīdzētu  nelaimē nonākušiem cilvēkiem, Latvijā ir izveidota iniciatoru grupa Bezvēsts.lv, ko vada Aleksandrs Faminskis. Katru rudeni brīvprātīgie meklē vairākus desmitus mežā nomaldījušos ogotāju un sēņotāju, neslēpjot, ka dažiem «sēņu medības» beidzas traģiski. Dažreiz cilvēki iet pa apli, bet gadās, kad aizklīst pat 20 km no sākotnējās vietas.

Konsultante cilvēka pazušanas gadījumā Jūlija Voroņina informē, ka pazudušu cilvēku meklēšana šogad notikusi jau 50 reizes. Prognozes liecina, ka vissmagākais periods būs septembra beigās un oktobrī. Tādēļ visiem, kuri dodas mežā, iesaka ņemt līdzi telefonu un svarīgi, lai apģērbs būtu spilgtā, vēlams, oranžā krāsā. Viņa arī norāda, ka organizācija gaida brīvprātīgos, kuriem nav vienaldzīga citu nelaime. Cilvēki pazūd un visticamāk, pazudīs arī turpmāk, tāda ir mūsu dzīves realitāte. Vairāk par sadarbības iespējām iespējams uzzināt interneta vietnē Bezvēsts.lv. Tālrunis: +371 22084084;  +371 20122580.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *