Šogad pieaudzis ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumu skaits

  1. gadā meža ugunsnedrošajā laikposmā atklāti un dzēsti 669 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā platība bijusi 540 hektāri. Vislielākās platības – 358,2 hektāri – izdegušas Pierīgas mežos, no tiem, vairāk par 200 hektāriem Ādažu novadā, militārā mācību poligona teritorijā. Savukārt vismazāk uguns skārusi Ērgļu un Jaunpiebalgas novadus, kur mežs izdedzis vien 0,13 hektāru platībā.

Meža ugunsgrēku skaits šogad, lai gan gads vēl nav beidzies, tuvojas 2014. gada kopējam meža ugunsgrēku skaitam un tas vērtējams kā «vidēji degošs» gads. Meža ugunsgrēku skaits sezonas laikā mēdz būt ļoti mainīgs, piemēram, 2006. gadā meža ugunsgrēku skaits pietuvojās diviem tūkstošiem, savukārt 2012. gadā tas bija vien 162.

Šogad mežs visvairāk dedzis augustā –  169 ugunsgrēki ar kopējo platību 75,3 hektāri –  kad ilgstoši bija sausi un silti laika apstākļi. Šogad mežs dega arī pēc meža ugunsnedrošā laikposma beigām un oktobrī, kad bija netipiski maz nokrišņu, tika dzēsti 37 meža ugunsgrēki. Savukārt 2014. gadā kritisks bija pavasaris, kad visvairāk meža ugunsgrēki tika dzēsti aprīlī – 332  un kopējā uguns skartā platība bija 316,48 hektāri.

Visvairāk meža ugunsgrēku – 287 – bijis Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, savukārt vismazāk – Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā – 16 ugunsgrēku.

Meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls visbiežāk ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni. Šogad salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem pieaudzis ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumu skaits – kopumā fiksēti 72 šādi gadījumā kā rezultātā deguši 61,7 hektāri meža zemes (2014. gadā 27 gadījumi un 21,6 hektāri).

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *