Sargāsim Latvijas zaļo zeltu

Pēdējo simts gadu laikā vērojams mežu platību palielinājums, Latvijas zaļais zelts aug un kļūst arvien vērtīgāks.

Tomēr, lai šī tendence saglabātos, par mežu ir jārūpējas. Kā ikviens ilgtermiņa ieguldījums, arī mežs prasa pastāvīgu «rokas turēšanu uz pulsa», kas atmaksājas ar nepārtrauktu meža vērtības pieaugumu un drošības sajūtu tā īpašniekam.

Meža īpašumu vērtība pieaug

Skaidrs, ka meža iegāde, kopšana un uzturēšana nav lēts prieks un īstermiņa projekts, tāpēc jau sākotnēji jāsaprot potenciālais ieguvums. Lolojot savu mežu, divdesmit gadu laikā meža audzes vērtība būs palielinājusies vairāk nekā divas reizes. Nākamo desmit gadu laikā, intensīvi kopjot mežaudzi, investīcijas jau būs atpelnījušās, bet paliekošās audzes vērtība būs līdz pat desmit reizēm lielāka par tās iegādes vērtību. Un ne tikai tas vien. Apziņa, ka Tavā īpašumā ir daļa no vērtīgākā Latvijas resursa, zaļā zelta  meža, un ka Tu esi atbildīgs par tā augšanu un vairošanu, rada ilgtermiņa stabilitāti un nodrošinātu nākotni Tev, Taviem bērniem un valstij.

Jāatceras arī par potenciālajiem apdraudējumiem. Klimatiskie apstākļi pēdējos gados kļuvuši arvien neprognozējamāki. Te Latvijai pāri traucas vētras, te  ilgstošas lietavas, ziemās mēdz piemeklēt kailsali, bet ne reti   arī pamatīga sniega sega. Periodiski Latvijā mežus izposta ugunsgrēki, to iemesls var būt cilvēku saimnieciskā darbība, sausums, reizēm arī veiksmes vai neveiksmes faktors. Nedrīkst aizmirst arī egļu audzes apdraudošo astoņzobu mizgrauzi un meža zvērus, kuru iecienīta delikatese ir priedīšu galotnes un jaunie dzinumi. Diemžēl pieaugošās kurināmā materiāla cenas rada zādzību risku. Kā meža īpašniekam justies pasargātākam?

Risinājums – mežu apdrošināšana

Lai riski nekļūtu par apjomīgiem zaudējumiem, mežu ir iespējams apdrošināt. Tas ir veids, kā mazināt rūpes par ieguldīto darbu un līdzekļiem. Pat tad, ja jaunaudzi apciemos briežu bars, pieaugušā audzē iepūtīs viesulis vai mizgrauzis pēc vēju postījumiem iemājos eglēs, Tavi zaudējumi tiks atlīdzināti.

Pavisam nesen mežu īpašniekiem radīts un jau tiek piedāvāts jauns risku vadības instruments  Mežu apdrošināšana. Šo pakalpojumu sadarbībā ar mežsaimniecības profesionāļiem radījusi apdrošināšanas brokeru sabiedrība «Reinsons un partneri». Tie ir cilvēki, kuriem savu graudaugu sējumu, ganāmpulku, lauksaimniecības spectehnikas drošību vairākus gadus uztic zemnieki visā Latvijā. Ikdienas darbā ar klientiem «Reinsons un partneri» brokeri identificējuši vajadzību pasargāt ne tikai laukus un mājlopus, bet arī mežu īpašumus. Mežu apdrošināšana palīdz to īpašniekiem izvairīties no zaudējumiem, kas radušies dabas stihiju, meža zvēru, cilvēku nelikumīgas darbības un citu postījumu rezultātā. Tādejādi tiek pasargāti finanšu ieguldījumi un tiek dota iespēja meža audzi atjaunot. Mežu apdrošināšana ir vērtīga gan lielo mežu īpašniekiem, lai līdzsvarotu finanšu rādītājus, gan mazāku platību mežu īpašniekiem, lai dabas stihijas vai cita faktora rezultātā nezaudētu visu pensijas fondu.

Pret kādiem riskiem apdrošināt

«Reinsons un partneri» radītais mežu apdrošināšanas pakalpojums piedāvā mežu īpašniekiem apdrošināt savus mežu īpašumus pret šādiem riskiem – vējgāzes, ugunsgrēki, zādzības, snieglauzes, astoņzobu mizgrauža un meža zvēru postījumi.

Apdrošināšanas brokeru sabiedrību «Reinsons un partneri» pārstāv sertificēti apdrošināšanas brokeri ar lielu pieredzi un personīgu pieeju katram klientam. Brokeri rūpīgi iedziļinās detaļās, lai nodrošinātu izdevīgākos risinājumus – zemākās polises izmaksas, maksimāli plašāko risku segumu un ātrāko atlīdzību izmaksu. Tāpat kā izvēloties ārstu, arī apdrošināšanā ir svarīgi sadarboties ar profesionāli ar attiecīgās jomas specializāciju. Tieši tāpēc klienti ir apmierināti ar rezultātu un kļūst par lojāliem ilgtermiņa sadarbības partneriem.

«Reinsons un partneri»

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *