Sargā mežu no ugunsgrēka!

AS «Latvijas valsts meži» atgādina, ka mežos Latvijas austrumu daļā un atsevišķās vietās arī citur Latvijā iespējama ļoti augsta ugunsbīstamība, tāpēc, uzturoties mežā, ir jābūt īpaši uzmanīgiem un stingri jāievēro noteiktās ugunsdrošības prasības.

Par to, ko mežam nodara ugunsdrošības prasību neievērošana, varēja pārliecinājāties maija nogalē, kad LVM apsaimniekotajā mežā pie Usmas ezera izcēlās plašs meža ugunsgrēks, skarot 9.6 hektārus meža platības. Par galveno meža ugunsgrēka izcelšanās iemeslu tiek uzskatīts nenodzēsts, patvaļīgi ierīkots ugunskurs, no tā uguns izplatījusies tālāk mežā. Lielā meža ugunsgrēka platība tiešā veidā bija atkarīga no lielā vēja ātruma. Par laimi Engures upes tuvums ļāva ātri un operatīvi tikt pie nepieciešamā ūdens daudzuma, lai pēc iespējas ātrāk apturētu meža ugunsgrēka izplatību. Kopumā ugunsgrēka likvidācijā piedalījās vairāk nekā 40 cilvēku no AS «Latvijas valsts meži», Valsts meža dienesta un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Saglabājoties sausiem un saulainiem laika apstākļiem, pakāpeniski paaugstinās arī ugunsbīstamība mežos. Jāatceras, ka atbilstoši Valsts meža dienesta rīkojumam, ar šī gada 1. maiju visā valsts teritorijā ir noteikts meža ugunsnedrošais laikposms, un katram valsts iedzīvotājam ir jāievēro ugunsdrošības noteikumu prasības. Uzturoties mežos un purvos ir aizliegts: nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; kurināt ugunskurus (izņemot īpaši ierīkotas vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus tām); atstāt ugunskurus bez uzraudzības; dedzināt atkritumus; braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem; veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Avots: LVM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *