Samazinās traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti galīgajā lasījumā atbalstījuši grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt un tādējādi vienkāršot traktortehnikas vadītāju apliecību kategorijas.

Likumprojekts paredz optimizēt un apvienot vairākas kategorijas vienā, samazinot pašreizējo braukšanas tiesību kategoriju traktortehnikai skaitu līdz četrām.

Līdz ar grozījumiem plānots mainīt arī kategoriju nosaukumus, aizstājot burtus A, B, C, D, E, F, G, un H ar saīsinājumiem TR1, TR2, TR3 un TR4. Tas darīts tādēļ, lai kategoriju nosaukumi nedublētos ar autovadītāju kategorijām Latvijā un Eiropas Savienībā (ES).

Likumprojekts paredz, ka tās traktortehnikas vadītāju apliecības, kas izsniegtas līdz 2018.gada 31. augustam, būs derīgas līdz to derīguma termiņa beigām, savukārt apliecības maiņa būs brīvprātīga.

Patlaban praksē darbojas 8 traktortehnikas kategorijas. Latvijā salīdzinājumā ar citām ES dalībvalstīm ir pārāk daudz šādu kategoriju. ES pamatā ir viena vai divas, bet ne vairāk kā 4 kategorijas. Patlaban, lai lauksaimniecības nozarē varētu strādāt ar jebkura veida traktortehniku, ir nepieciešamas trīs traktortehnikas vadītāju kategorijas, meža nozarē – divas un ceļu būves nozarē – četras.

Tāpat kā līdz šim braukšanas tiesības varēs iegūt no 16 gadu vecuma traktortehnikai ar pilnu masu līdz 7500 kg un no 17 gadu vecuma pārējai traktortehnikai. Pašlaik Latvijā ir 91 300 traktortehnikas vadītāju apliecību īpašnieku.

Avots: Saeima

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *