Sākusies ugunsgrēku sezona

Divās dienās – 31 meža ugunsgrēks

Valsts meža dienests 7.un 8. aprīlī – divās dienās reģistrējis 31 meža ugunsgrēku ar kopējo uguns skarto platību  13,77 hektāri, t.sk. meža zeme 13,01 hektāri), no tiem 11 meža ugunsgrēki ir bijuši Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, kas netieši norāda, ka cilvēku mežā ir vairāk.

Kopā, uz 09.04.2020., Valsts meža dienests reģistrējis pavisam 70 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto platību 36,67 hektāri, t.sk. meža zeme 24, 19 hektāri.  Visvairāk meža ugunsgrēku ir bijis Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā – 21 un Latgalē kopā 27 meža ugunsgrēki.

Deg arī jaunaudzes

Ugunsnedrošais laikposms Latvijas mežos vēl nav izsludināts, bet sausajā un saulainajā laikā konstatēti jau pirmie ugunsgrēki valsts mežos. Šogad AS «Latvijas valsts meži» apsaimniekotajos mežos likvidēti 18 meža ugunsgrēki ar kopējo uguns skarto platību vairāk nekā 12 hektāri. Puse no degušās teritorijas ir tieši jaunaudzes – priežu un egļu stādījumi, kas mērķtiecīgi audzēti kvalitatīva meža iegūšanai nākamajām paaudzēm. LVM aicina mežā gājējus būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem un stingri ievērot noteiktās ugunsdrošības prasības.

Avots: VMD, LVM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *