Rokas darbarīki noder arī mūsdienās

IMG_0168_cv

Vasarā «Meža Avīzē» rakstījām par ugunsdrošībai paredzētās mineralizētās joslas izveidi Gaujas nacionālā parka dabas lieguma zonā, Raiskuma pagastā.

Lai arī darbu veica profesionāļi, tomēr dabas apstākļi nebija piemēroti tam, lai darbs tiktu paveikts pilnībā. Apmēram 40 metru garumā nogāzes slīpums bija pārāk liels, lai traktors ar frēzi varētu droši paveikt savu darbu. Ja traktora operators riskētu, pastāvētu diezgan liela iespēja, ka agregāts ieslīdētu nogāzē augošajās priedēs.

Roku darbs vienmēr būs cieņā

Šāds pārgalvīgs solis varētu radīt zaudējumus uzņēmējam, kuram pieder tehnika. Tomēr neuzirdināts posms nogāzē varētu palielināt uguns izplatīšanās risku ugunsgrēka laikā. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki pieņēma lēmumu atlikušo darbu paveikt ar rokas darba rīkiem.

Aicinājumam atsaucās Pārgaujas novada Straupes pamatskolas bioloģijas skolotāja Evija Tiltiņa ar saviem skolēniem. Kādā saulainā septembra dienā talcinieki, bruņojušies ar dārza kapļiem, ieradās mežā, lai paveiktu labu darbu. Ar mežā esošajām dabas vērtībām un mineralizētās joslas izveidošanas pamatprincipiem jauniešus iepazīstināja Dabas aizsardzības pārvaldes projekta «For–rest» koordinators Jānis Andrušaitis. Kā pēc labi padarītā darba atzina skolotāja Evija Tiltiņa, stundas dabā skolēniem patīk vislabāk un ilgi paliek atmiņā. «Pavasarī stādījām kokus un apmeklējām ozolu biotopu. Arī turpmāk labprāt izmantotu iespēju sadarboties ar Valsts meža dienestu un Dabas aizsardzības pārvaldi,» atklāj skolotāja.

Raimonds Mežaks, mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *