Rīgas mežos ķers svētku egļu cirtējus

Decembrī un janvārī SIA «Rīgas Meži» inspektori un mežsargi pastiprināti uzmanīs visus Rīgai piederošos mežus.

Pie daudzām jaunaudzēm ir uzstādītas video novērošanas kameras, lai nenotiktu egļu zādzības, kas reizē  ziņo arī par ugunsgrēkiem un meža piesārņošanu ar atkritumiem.

Egles Rīgas mežos cirst nedrīkst

Gatavojoties Ziemassvētkiem, egļu ciršana Rīgai piederošajos mežos nav atļauta. Egļu šajos mežos ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10 %, un tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas, daudzu gadu garumā koptas, pirms tam no sēkliņas līdz stādam vairāku gadu garumā audzētas stādaudzētavā. Ja Rīgas mežos būtu ļauts cirst eglītes, tad jau divu gadu laikā mazo eglīšu tajos nebūtu vispār. Mums ir jāsaudzē nākotnes mežs, tādēļ SIA «Rīgas meži» neatļauj Rīgai piederošajos mežos eglītes cirst.

Iedzīvotāji ir aicināti pastaigāties un pavadīt laiku mežā, tomēr, ja rodas vēlme svētku kociņu meklēt mežā, ir jānoskaidro, kam šis mežs pieder, un jāsaskaņo eglītes nociršana ar meža īpašnieku. Tāpat kā vide aiz sevis ir jāatstāj tīra un sakopta, tā arī kokiem Rīgas mežos ir jāpaliek savā vietā.

Atšķirt īpašumus palīdzēs «LVM GEO Mobile»

Pastaigājoties pa mežu, var ieiet privātā meža teritorijā un neatpazīt to. Arī tur egļu ciršana nav atļauta, tādēļ aicinām lejupielādēt Latvijas valsts mežu lietotni «LVM GEO Mobile». Ar dažādu karšu palīdzību iespējams plānot egļu meklēšanas maršrutu, kā arī pārliecināties, ka neatrodaties privātā mežā vai Rīgas un citu pašvaldību apsaimniekotā teritorijā.

Mežā augušās eglītes parasti nav tik skaistas un simetriskas kā tirdzniecības laukumos nopērkamās, kas īpaši audzētas un koptas Ziemassvētku eglīšu plantācijās. Tās aug dabiskos apstākļos, un «Rīgas meži» ir ieguldījuši daudz līdzekļu to kopšanai. Aicinām priecāties par eglēm mežos un izrotāt tās dabiskajā augšanas vietā. Rotājumi pēc tam ir jānovāc.

Valsts mežos drīkst nocirst vienu eglīti

Ja ir vēlme eglīti nocirst mežā, jādodas 50 km no Rīgas robežas, uz AS «Latvijas valsts meži» apsaimniekotajiem mežiem. Novērtējot Latvijas ģimeņu tradīciju doties uz mežu Ziemassvētku eglītes meklējumos, AS «Latvijas valsts meži» (LVM) arī šogad ļauj pārnest mājās vienu svētku rotu no Latvijas valsts mežiem. Tomēr eglītes meklējumos jāievēro priekšnoteikumi – kādās vietās, kā un kādu eglīti cirst, lai saudzētu nākotnes mežu, lasiet 16. lpp.

Rīgas meži

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *