«Rīgas Meži» pārtrauc apaļkoku pārstrādes biznesu

16. augustā, Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja (MVK) atbalstīja SIA «Rīgas meži» darbības pārtraukšanu apaļkoku pārstrādes biznesā ne vēlāk kā līdz 2022. gada 31. decembrim, saglabājot pašvaldības tiešo līdzdalību SIA «Rīgas meži».

SIA «Rīgas meži» kokzāģētavas «Norupe» aktīvu un biznesa izvērtējumā secināts, ka jau no 2023. gada kokzāģētava uzņēmumam radīs 230 tūkstošus eiro zaudējumus, bet 2026. gadā zaudējumi varētu sasniegt 350 tūkstošus eiro.

MVK lēmumu pamato arī tas, ka normatīvo aktu regulējums atļauj SIA «Rīgas meži» savā kokzāģētavā pārstrādāt tikai tos apaļkokus, kas iegūti uzņēmuma īpašumā vai apsaimniekošanā esošajās teritorijās. Turklāt atbilstoši pērn apstiprinātajiem «Mežu apsaimniekošanas plāna» grozījumiem uzņēmums samazina mežizstrādes apjomus, lielāku akcentu savās teritorijās liekot uz rekreācijas teritoriju attīstību un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Līdz ar to kokzāģētavai jau tagad ir salīdzinoši neliels izejmateriālu apjoms, un turpmākajos gados tas radīs dīkstāvi.

SIA «Rīgas meži» ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, parkus un dārzus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks «Mežaparks» (385 ha).

2022.gada pirmajā pusgadā neto apgrozījums sasniedza 10,95 miljonus eiro, kas ir par 1,92 miljoniem eiro jeb 21% vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā. Teju pusi jeb 49% «Rīgas Mežu» apgrozījuma veidoja apaļkoku pārdošana – liecina uzņēmuma sešu mēnešu operatīvais finanšu pārskats. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *