«Rīgas Meži» izies no apaļkoku pārstrādes biznesa

Tā 21.jūnijā, nolēma Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja. Šādi rīkojoties tiks novērsta gan konkurences kropļošana un ilgtermiņa nesaimnieciskā darbība, uz kuru vairākkārtīgi norādījusi Valsts kontrole un Konkurences padome, gan neatbilstība tiesību aktiem par pašvaldību iesaisti uzņēmējdarbībā.

Balstoties uz minēto institūciju atzinumiem, veikts kokzāģētavas «Norupe» aktīvu un biznesa izvērtējums. Tajā secināts, ka jau no 2023.gada kokzāģētava uzņēmumam radīs 230 tūkstošus eiro zaudējumus, bet 2026.gadā zaudējumi varētu sasniegt 350 tūkstošus eiro.

Balstoties uz 2021.gadā Rīgas domes apstiprināto «Rīgas Mežu» stratēģisko mērķi un grozījumiem «Meža apsaimniekošanas plānā», uzņēmumam noteikti būtiski koku ciršanas apjomu samazinājumi, lielāku uzmanību pievēršot rekreācijas un bioloģiskās daudzveidības teritoriju aizsardzībai un attīstībai. Tas nozīmē, ka no 2022.gada koksnes ieguves apjoms, salīdzinājumā ar sākotnēji plānoto, samazināsies par 35 tūkstošiem m³, kas ir 20% no paredzētā apjoma, bet 2023.gadā tiek paredzēts koksnes ieguves apjoma samazinājums par 46 tūkstošiem m³, salīdzinājumā ar sākotnēji plānoto.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *