Rāmavā – tehnika un inovācijas laukiem un mežiem

Oktobra sākumā Izstāžu kompleksā Rāmava notika pēdējo gadu laikā ekspozīcijas ziņā plašākā Starptautiskā lauksaimniecības, mežsaimniecības, vides veidošanas un labiekārtošanas izstāde.

No 3. līdz 5.oktobrim izstādi «Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2019» apmeklēja gandrīz 10 tūkstoši apmeklētāju, lai iepazītos ar  260 izstādes dalībnieku stendos prezentēto un uzzinātu jaunāko visās izstādes nozarēs – gan lauksaimniecībā, gan lauku celtniecībā un vides veidošanā, gan mežsaimniecībā un transporta jomā.

Ministrs augstu novērtē izstādes sniegtās iespējas

Šajā rudenī Starptautiskā lauksaimniecības, mežsaimniecības, vides veidošanas un labiekārtošanas izstāde Rāmavā norisinājās 28.reizi. To organizēja SIA A.M.L. sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju un izstādes ģenerālsponsoru – banku «Citadele». Izstādes atklāšanā 3. oktobrī to apmeklēja LR Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un svinīgajā atklāšanā uzrunāja dalībniekus un apmeklētājus:

«Rudens ir tas laiks, kad ir iespēja paskatīties uz to, kas ir izdarīts pagātnē un padomāt par to, ko var labāk izdarīt nākotnē. Šobrīd mēs stāvam lielu izmaiņu priekšā, tādu kā klimata izmaiņas. Pasaules valstis vienojas par to, kādus darbus veikt, arī biznesa puse sāk domāt par to, kādas izmaiņas būtu nepieciešamas.

Izstādes organizētāji katru gadu rūpīgi seko izmaiņām, kas notiek gan tehnoloģiju jomā, gan kopējā politikā – gan Eiropas, gan Latvijas politikā un tas ir ļoti svarīgi – atrast pareizos piedāvājumus pareizā laikā un pareizā vietā, parādīt ražotājiem, kāds ir reālais piedāvājums šodienas tirgū, jo mums katram ir grūti tam izsekot, jo primāri jākoncentrējas uz ikdienas darbu. Gandarījums, ka izstādes dalībnieku starpā ir arī Latvijas uzņēmumi, kā arī 40 jauni dalībnieki. Sakot lielu paldies  izstādes organizatoriem, novēlu tā turpināt.

Šī ir izstāde, kas dod ļoti labu ieskatu, kāds ir piedāvājums, kādā virzienā iet ražotāji, kādas ir inovācijas. Ikvienam ir iespēja atbraukt uz Rāmavas izstāžu kompleksu, kas ir kļuvis par nozīmīgu Latvijas simbolu, un šodien jau ir vērtība. Tā ir ļoti laba iespēja izkāpt no ikdienas darbiem un gūt jaunas idejas un izdomāt, varbūt ir kāda jauna tehnika un lietas, kā darbus var izdarīt labāk, lai gala rezultātā konkrētais eiro ienāk katra kabatā un cilvēkiem būtu mierīgs prāts un labs skats uz nākotni.»

Meža tehnikas tirgotāji iepazīstina ar jaunumiem

Mežsaimniecības, industriālās tehnikas un transporta nozares šogad izstādē bija plašākas nekā iepriekš. Izstādē bija apskatāmas astoņu dažādu ražotāju meža mašīnas (gan lielā mežizstrādes tehnika, gan nelielākas vienības kopšanas cirtēm), kravas transporta pielāgošanas risinājumi, kā arī mežsaimniecībā paredzētais aprīkojums un pakalpojumu piedāvājums.

Interesentu uzmanībai izstādē bija apskatāmi daudz jaunumu. Viens no tiem bija 4 riteņu kopšanas ciršu harvesters Sampo HR46x, ko piedāvā SIA 4Forest.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ainars Paškovskis atzīst, ka «Esam gandarīti ar kārtējo izstādi Rāmavā un pateicīgi izstādes organizatoriem par drosmi un uzņēmību izstādei pievienot arī mežistrādes sadaļu. Izstādes organizatoriem novēlam tā turpināt un attīstīties. Mums bija patīkami piedalīties lieliski organizētā pasākumā, kurā var satikt meža īpašniekus, klientus, kā arī nozares profesionāļus. Jau otro gadu ļoti lielu interesi izraisa kopšanas ciršu mašīnas Vimek un Sampo, kas ataino reālo situāciju nozarē. Roku darbu ar vien vairāk aizvieto mašīnas, jo tās ir ražīgākas, neatkarīgas no laika apstākļiem un viena mašīna var aizvietot 8 zāģētāju darbu. Lai maksimāli ātri nodrošinātu klientu ar nepieciešamajām rezerves daļām mums ir liela rezerves daļu noliktava, kura regulāri tiek atjaunota un papildināta. Esam gandarīti, ka 2 gadu laikā mežu īpašnieki Latvijā ir iegādājušies 9 Vimek harvesterus un 5 forvarderus.»

Pieredzes apmaiņai – semināri un aktivitātes

Izstādes ietvaros tika organizēta plaša izglītojošā programma pieredzes apmaiņai, ietverot tēmas mežsaimniecībā, lauksaimniecībā, kā arī atbalsta un energoefektivitātes veicināšanas aktualitātes. Par būtisko nozarē stāstīja pārstāvji no kooperatīva «Mežsaimnieks», Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, kā arī citi eksperti. Saimnieki guva zināšanas un dalījās pieredzē par meža apsaimniekošanu Zviedrijā un Somijā, gan par mežaudžu veidošanu un aizsardzību.

SIA A.M.L. (Izstāžu komplekss «Rāmava») sadarbībā ar Ogres tehnikumu šogad oktobrī jau septīto reizi rīkoja kokgāzēju sacensības, kuras kopš 2017.gada ir starptautiskas. Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante informē, ka «Sākumā piedalījās komandas no Lietuvas un Igaunijas. 2018.gadā sacensību dalībnieku lokam pievienojās arī Baltkrievijas Republikas komanda, bet 2019. gadā – komandas no Zviedrijas un Somijas. Līdz ar to Ogres tehnikuma un SIA A.M.L. rīkotās kokgāzēju sacensības, iespējams, ir aizsākušas labu tradīciju, organizējot Baltijas jūras valstu kokgāzēju sacensibas.» I. Brante piebilst, ka kokgāzēju sacensību disciplīnu uzdevumi ir izvēlēti un pietuvināti reālo kokgāzēju darba ikdienai darbā ar motorzāģi. Izstādes viesiem ir iespēja iepazīties un izzināt drošas darba metodes, lietojot motorzāģi, kā arī jaunākās izstrādes un tehnikas drošam darbam mežā un piemājas saimniecībā. Sacensību dalībnieki lielākoties ir arī ikdienā strādājošie mežkopji.

Ogres tehnikums 2018. gadā saņēma tiesības organizēt Eiropas jauno mežsaimnieku profesionālās sacensības 2021.gadā. Ilze Brante piemin, ka «Izstāžu kompeksa Rāmava sniegtais atbalsts un ieinteresētība ir mudinājusi Ogres tehnikumam uzņemties iniciatīvu organizēt Latvijā šīs starptautiskās sacensības meža nozares dalībniekiem. Tāpēc katras nākamās Rāmavā organizētās kokgāzēju sacensības kalpos kā sagatavošanās posms 2021.gada maijā Ogres tehnikumā notiekošajām Eiropas jauno mežsaimnieku sacensībām un kā atskaite par gatavošanos šīm Eiropas mēroga sacensībām.»

Izstādes ietvaros pirmo reizi Rāmavā notika starptautiskas meža mašīnu (forvarderu) operatoru sacensības. Šī pasākuma norisi atbalstīja SIA INTRAC LATVIJA, SIA Konekesko Latvija un SIA AFI. Sacensības norisinājās divās grupās – skolu jaunieši, kā arī profesionāļi. Uzdevumi ietvēra gan baļķu iekraušanu un izkraušanu, gan piramīdas celšanu, gan citus elementus, kas bija izaicinājums operatora prasmēm.

SIA «A.M.L.» izsaka pateicību visai sacensību organizatoru komandai un visiem atbalstītājiem, kas ļauj veicināt nozares un profesionāļu meistarības izaugsmi.

Pateicamies visiem izstādes apmeklētājiem un dalībniekiem, vēlam veiksmīgus un ražīgus tālākos darbus un panākumus!

Gusts Lūsis, SIA A.M.L. valdes loceklis, Izstāžu komplekss Rāmava

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *