Priekšstats jābalsta Latvijas priekšrocībās un attīstības potenciālā

29. janvārī Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētā dizaina domāšanas darbnīcā.

Tajā dažādu nozaru eksperti, sabiedrības pārstāvji un ārvalstīs dzīvojošie latvieši vienojās kopīgā diskusijā par Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem.

Uzrunājot diskusijas dalībniekus, Valsts prezidents uzsvēra, ka priekšstats par Latviju pasaulē ir jābalsta mūsu priekšrocībās un attīstības potenciālā. E. Levits akcentēja virzienus, kuros Latvijai ir potenciāls attīstīties: zaļa vide, attīstīta infrastruktūra, izglītoti un radoši cilvēki, digitalizācija, zinātne un pētniecība. Tāpat spēcīga Latvijas priekšrocība ir kvalitatīva, latviska kultūrvide.

Dizaina domāšanas darbnīcas turpināsies vēl februārī un martā. Tajās kopumā piedalīsies vairāk nekā 200 profesionāļu, sabiedrības pārstāvju un ārvalstīs dzīvojošo latviešu, kā arī tiks strādāts ar OECD, Eiropas Savienības un citām ieinteresētajām pusēm, lai stiprinātu valsts lomu starptautiskajā diplomātijā, celtu Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un pievilcību starptautisko investīciju piesaistes jomā. Vairāk informācijas: www.liaa.gov.lv.

Nākotnes darbs Latvijā

17. februārī notika starptautiska nākotnes darba tēmai veltīta konference «Nākotnes darbs Latvijā». Konferencē piedalījās un to atbalstīja Valsts prezidenta kanceleja, Nodarbinātības valsts aģentūra, Swedbank Latvija, konsultāciju uzņēmums «ERDA» un galvenais tehnoloģiju partneris «Tet».

Konferences ietvaros tika rastas atbildes uz jautājumiem par to, kuras būs pieprasītākās nākotnes prasmes un kā tās apgūt? Kā valsts, stratēģiski plānojot un koordinējot cilvēkresursu politiku, var audzēt konkurētspēju? Kāda ir uzņēmumu loma darbinieku prasmju attīstībā u.c.

Valsts prezidents Egils Levits: «Latvijas nodarbinātības politikai ir nepieciešams audits, lai uzrādītu, kas ir tās trūkumi un iespējas modernas ES un pasaules nodarbinātības kontekstā. Mums ir nepieciešams paturēt no paaudzes paaudzē uzkrātās zināšanas par darbu, bet katrai paaudzei ir atbildība un pienākums mūža garumā apgūt jaunas prasmes, lai šīs zināšanas ietvertu laikmetīgās profesijās un jaunā izpausmes veidā.»

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *