Precizēti traktortehnikas reģistrācijas noteikumi

Valdība 28. augustā atbalstījusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas Traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumos. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas un pārreģistrācijas kārtību un to personu loku, kuras ir tiesīgi veikt nepieciešamās darbības saistībā ar traktortehnikas un tās piekabes reģistrāciju.

Noteikumos precizēts, ka traktortehniku vai tās piekabes drīkst reģistrēt no 16 gadu vecuma, un noteikts, kuros gadījumos traktortehniku vai tās piekabes drīkst reģistrēt nepilngadīgas vai aizgādībā esošas personas īpašumā, turējumā vai valdījumā.

Tāpat noteikumi paredz reģistrācijas darbības pilnvarotām personām, kurām obligāti nepieciešams rakstveida pilnvarojums.

Izmaiņas noteikumos paredz, ka traktortehniku un tās piekabi varēs reģistrēt arī uz tās ārvalsts juridiskās personas vārda, kas nodrošina līzinga pakalpojumus, bet traktortehnikas un tās piekabes turētājs būs Latvijas Republikas fiziskā vai juridiskā persona.

Saskaņā ar izmaiņām Ceļu satiksmes likumā, kas stāsies spēkā 2018. gada 1. septembrī, izmaiņas noteikumos paredz precizējumus traktortehnikas grupu un apakšgrupu nosaukumos. Savukārt, lai būtu iespējams identificēt piekabi pēc tās pielietojuma veida un nošķirtu tipiskās piekabes no tehnoloģiskajiem agregātiem, noteikumos piekabes apakšgrupas tiek papildinātas ar apakšgrupas veidu.

Tāpat izmaiņas noteikumos paredz, ka turpmāk, veicot reģistrācijas darbības, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā personu apliecinošu dokumentu vietā var uzrādīt arī traktortehnikas vadītāja apliecību.

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *