«Planēta Latvija 2015»

11_cv

Gada nogalē kūdras ražotājs SIA «Laflora» prezentēja kalendāru 2015. gadam, kas šoreiz tapis sadarbībā ar www.virtuallatvia.lv.

Sveicot svētkos savus sadarbības partnerus, kalendāra atklāšanas pasākumā SIA «Laflora» viesiem piedāvāja apceļot Latviju no putna lidojuma. Ceļojums aizveda arī uz Cenu tīreli, kur notiek aktīva kūdras ieguve un Cenu tīreļa purva taku, kas ir tūrisma objekts, kura attīstīšanā piedalījusies SIA «Laflora» un citi Latvijas kūdras ražotāji.

Virtuāls ceļojums pa Latviju

SIA «Laflora» valdes priekšsēdētājs Uldis Ameriks svinīgajā pasākumā atzīmēja: «Katru gadu, radot kādu no saviem kalendāriem, SIA «Laflora» meklējusi konceptuālu nozīmi un jēgu. Līdz šim tie tapuši sadarbībā ar floristiem un māksliniekiem, parādot kūdras izmantošanas iespējas dizainā, radot kūdras skulptūras vai izveidojot uzdevumu kalendāru bērniem, kas pat ieguvis atzinības balvu no mākslas pazinējiem.

  1. gada kalendārs radīts, sekojot līdzi laikmetam un virtuālās pasaules progresam. Papildus kalendārā redzamajām Latvijas vietām, virtuālā tūre izveidota arī SIA «Laflora» kūdras purvos, kur redzams, kā aktīvā kūdras ieguve un ražošana var roku rokā sadzīvot ar dabu.

Redzot, cik skaista ir Latvija, mūsu aicinājums, pieņemot lēmumus, būtu neaizmirst dabas vērtības un tās saglabāt, radīt apstākļus, lai šeit būtu iespēja dzīvot un strādāt latviešiem, un katru dienu no Latvijas neaizbrauktu pasažieru autobuss ar darba meklētājiem.

Novēlot visiem saviem sadarbības partneriem laimīgu un mierīgu nākamo gadu, kas ir arī SIA «Laflora» 20-gade, atzīmēsim to ar pasākumiem un aktivitātēm, kas ļaus labāk iepazīt mūsu uzņēmuma darbību un mērķus.»

Zemes skaņas

Kalendāra prezentācijas laikā Andrejostas ielā 4a, Rīgā bija apskatāma arī izstāde – instalācija «Zemes skaņas», ko radījuši trīs mākslinieki – Edgars Ameriks, Dmitrijs Lavrentjevs un Normunds Šaumanis. Instalācijā ir apvienotas trīs dažādas mākslas izpausmes formas – skulptūra, kas veidota no kūdras, pirmatnējas izcelsmes sitamie mūzikas instrumenti no dažādiem kontinentiem un to skanējums. Instalācijas pamats ir 12 mūzikas instrumenti – bungas, kas kalpo par podestiem 12 skulptūrām, kas radītas no kūdras – nogulumieža, kas miljoniem gadu veidojies no augu paliekām purvos.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *