Pieaug pieprasījums pēc zāģmateriāliem

_D8D4030_cv

Tā kā pieprasījums pēc koksnes Lielbritānijā sāka atjaunoties jau kopš pērnā gada pavasara un tirgū saglabājās aktivitāte līdz gada beigām, saglabājoties augstam pieprasījumam pēc skujkoku zāģmateriāliem arī šā gada pirmajos mēnešos, vairumā britu zāģētavu gatavās produkcijas krājumu apjomi sarukuši līdz minimāliem daudzumiem. Sevišķi augsts pieprasījums ir pēc žogu materiāliem, kā arī pēc dažāda veida būvkonstrukciju kokmateriāliem.

Šā gada 1.ceturksnī Lielbritānijā importēti 1,2 milj. kbm skujkoku zāģmateriālu jeb par 12% vairāk nekā pirms gada. Svaigi zāģēto skujkoku zāģmateriālu imports pieaudzis par 14%, ko galvenokārt sekmējis egles zāģmateriālu pieaugums par 25%, sasniedzot 380 tūkst. kbm. Priedes un pārējo skujkoku zāģmateriālu imports audzis par attiecīgi 3% un 13%. Par 8% pieaudzis arī ēvelēto kokmateriālu imports Lielbritānijā, sasniedzot 370 tūkst. kbm kopapjomu.

Pārdošanas apjomus šajā laikposmā kāpinājuši teju visi Lielbritānijas nozīmīgākie piegādātāji – Zviedrija  par 11%, Somija par 4%, Igaunija par 54%, Krievija 34%, Vācija par 8%, un Latvija par 41%. Arī ēvelētie koksnes produkti šā gada 1.ceturksnī Lielbritānijā visvairāk importēti no Zviedrijas – 240  tūkst. kbm, veidojot 65% no visa importa apjoma, kam seko Latvija ar 42 tūkst.kbm, uzrādot apjomu pieaugumu par 55%.

Avots: euwid-wood-products.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *