Peldēšanās mežā – Shinrin-yoku

Tas ir japāņu rituāls, lai atbrīvotos no nemiera un stresa.

Shinrin-Yoku jeb «meža vanna», ko Japānā izgudroja astoņdesmitajos gados Japānas mežsaimniecības iestādes direktors, attiecas uz iegremdēšanos dabā ar piecām maņām.

Atrodi laiku un vietu sev – izmet pulksteni

Mūsu ikdiena ir sazīmēta ar grafikiem, tikšanās reizēm, uzņemtajām saistībām. Shinrin-yoku māca apstāties, pieņemt vannu mežā, lai atjaunotos. Mums ir ļoti bagāta dzīve! Ir labi dzīvot pilnvērtīgi un katru dienu apņemties radīt kaut ko pozitīvu sev un citiem. Ko mēs pazaudējam?

Var gadīties, ka daudzās saistības liek mums aizmirst par sevi un savu bioloģisko ritmu. Shinrin-yoku ir japāņu prakse, kas atgādina ik pa brīdim dot sev mirkli vietas un laika. Atlieciet laiku, kas paiet, izmetiet pulksteni un uz brīdi vai varbūt uz dažām stundām atvienojieties no sociālajiem tīkliem un iegremdējieties dabā. Tas palīdz ķermenim un prātam atjaunoties. Šī prakse patiesībā ir pazīstama daudzās pasaules vietās un tiek saukta dažādos veidos. Tā ir iegremdēšanās dabā, mežā, atrašanās starp kokiem un augiem, kas tur dzīvo, elpojot mierīgu, nepiespiestu atmosfēru pastāvīgās un lēnās pārmaiņās.

Palutini sevi pieskaroties koka stumbram

Shinrin-yoku ir tiešs kontakts ar dabas vietām, kas zina, kā atjaunoties, barot mūs un kas ir daļa no mūsu DNS. Mēs visi esam Zemes, kas mūs radīja, bērni, un kontakts ar to ir augstākais dziedināšanas veids, kādu varam piedzīvot. Shinrin-Yoku prakse ir laba ķermenim un prātam. Pastaiga mežā, zaļumu ieskauta, smaržu un krāsu vadīta ir labvēlīga mūsu emocijām, jo samazina stresa līmeni un vienlaikus stiprina imūnsistēmu.  Pastaigas samazina sirds ritmu, pazemina cukura līmeni asinīs un novērš depresīvos prāta stāvokļus. Lai palutinātu sevi pietiek tikai ar pāris stundu pastaigu meža iekšienē, sekojot tās ceļiem un nonākot saskarē ar daudzajām tur esošajām dzīvības formām. Ejot, praktizējot klusuma brīžus, klausoties, apkārtējās dabas trokšņos, pieskaroties koka stumbram, saskaroties ar tā lapām vai mazgājot kājas strauta ūdenī, garīgie ritmi palēninās, svaigs un tīrs gaiss atjauno mūsu ķermeņa un smadzeņu šūnas, ēteriskās eļļas un gaisa smaržas atslābina mūsu spriedzi.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *