PEFC Latvijas meža sertifikācijas sistēma pār–apstiprināta

Kamēr Latvijā notiek plašas diskusijas par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanas sertifikāciju, to spēju nodrošināt ilgtspējību un sabiedrības iesaisti tajā, Latvijas PEFC meža sertifikācijas sistēma saņēmusi pozitīvu starptautisko vērtējumu, kā arī tikusi pār–apstiprināta līdz 2021. gada 16. novembrim. Balsojumu par PEFC Latvijas meža sertifikācijas sistēmu veica PEFC ģenerālajā asamblejā  2016. gada novembrī notikušajā «PEFC Meža sertifikācijas nedēļā», Bali.

Meža īpašnieki un uzņēmēji var būt droši, ka PEFC, Latvijā vienīgā nacionālā meža sertifikācijas sistēma, kas pārskatīta nacionāli, vērtēta pozitīvi starptautiskā mērogā un arī apstiprināta starptautiski, veiksmīgi darbosies arī nākošos piecus gadu, nodrošinot īpašniekiem iespēju sertificēt savus mežus, lai apliecinātu savu labo apsaimniekošanas praksi un gūtu iespēju piekļūt plašākiem tirgiem.

Atšķirībā no citām sertifikācijas sistēmām, PEFC meža sertifikācijas sistēma ir vienīgā, kas ir uzstādījusi noteikumu pārskatīt novērtēt un  pār–apstiprināt nacionālās sistēmas ik pēc pieciem gadiem, tādā veidā nodrošinot tās aktuālas un caurskatāmas. Sistēmas novērtēšana un gala ziņojuma sagatavošana, kur tiek norādīta nacionālās sertifikācijas sistēmas atbilstība starptautiskajiem ilgtspējības etaloniem, jāveic neatkarīgai trešajai pusei. Šajā novērtēšanas reizē Latvijai šo neatkarīgo novērtējumu veica Nīderlandes kompānija «ForestSense».

Pirmo reizi Latvijas nacionālā sertifikācijas shēma tika apstiprināta 2001. gadā. Šobrīd puse no Latvijas mežiem, kas ir vairāk kā 1.69 miljoni hektāru, ir sertificēti PEFC meža apsaimniekošanas sertifikācijas sistēmā. Puse Latvijas mežu pieder Latvijas valstij, kas ir sertificējusi visus AS «Latvijas valsts meži» apsaimniekotos mežus PEFC meža apsaimniekošanas sertifikācijas sistēmā, savukārt pārējie meži pieder privātajiem meža īpašniekiem, kopskaitā apmēram 150 000.

Avots: PEFC Latvijas Padome

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *