Pasaules meža nozarē strādā 33 miljoni cilvēku

No 2017. līdz 2019. gadam globālajā mežsaimniecības nozarē strādāja aptuveni 33 miljoni cilvēku, kas ir 1% no pasaules nodarbinātības.

Laikā no 2011. līdz 2013. gadam mežsaimniecības nozarē bija nodarbināti 39,5 miljoni cilvēku. Nodarbinātības rādītāju samazinājums par 15 % visredzamākais ir Amerikā un Āzijā. Tikmēr Āfrikā nozarē strādājošo skaits ir pieaudzis, bet Eiropā un Okeānijā tas praktiski nemainījās.

Mežsaimniecības nozarē nodarbināto vidū dominē vīrieši. No 2017. līdz 2019. gadam, saskaņā ar aplēsēm, kas balstītas uz datiem no 69 valstīm, sievietes veidoja mazāk nekā ceturto daļu no visiem mežsaimniecībā nodarbinātajiem.

Meži pašlaik aizņem 31% no pasaules sauszemes platības, taču tie ir nevienmērīgi izplatīti. Vairāk nekā puse mežu ir piecās valstīs (Krievijā, Brazīlijā, Kanādā, ASV un Ķīnā), bet divas trešdaļas (66%) ir desmit valstīs, kurās pēc pētījuma datiem ik gadu mežsaimniecības nozarē tiek nodarbināti aptuveni 18,6 miljoni cilvēku.

Avots: Starptautiskā darba organizācijas, ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas un Vācijas Thünen institūta pētījums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *