Pasaules kokgāzēju čempionātā – zelts

No 2. līdz 5. augustam Lillehammerā, Norvēģijā, norisinājās 33. Pasaules kokgāzēju čempionāts WLC 2018.

Latvijas izlasi šogad pārstāvēja Gatis Brencis, Anatolijs Seļivanovs, Gvido Ķepītis un U24 pārstāvis Pēteris Ķepītis.

Lai kļūtu par pasaules čempionu

Lai cīnītos par Pasaules kokgāzēju čempiona titulu, šogad sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku. Ātrums, tehnika, drošība un kvalitāte – šie ir tikai daži no kritērijiem, pēc kuriem Pasaules kokgāzēju  čempionāta dalībniekus vērtēja piecās dažādās disciplīnās. Viss bija jāveic maksimāli precīzi, viss jāpaveic droši un ar ideālu rezultātu. Sportistu sniegums tika vērtēts Profesionālajā klasē, U24 (junioru) klasē, Komandas klasē un pirmo reizi atsevišķā klasē sacensībās startēja arī 13 sievietes.

Čempiona tituls – vācietim

Šogad Lillehammerā, kas ir 1994. gada Olimpisko spēļu pilsēta, bagāta ar mežu platībām un attīstītu mežrūpniecības nozari, Pasaules kokgāzēju čempiona titulu individuālajā vērtējumā Profesionālajā klasē ieguva Vācijas sportists Marco Trabert ar 1678 punktiem kopvērtējumā, kurš startēja ar motorzāģi STIHL MS 500l.  Otro vietu ieguva Norvēģijas sportists Ole Harald Løvenskiold Kveseth ar 1675 punktiem kopvērtējumā, kurš startēja ar motorzāģi STIHL 460.  Trešo vietu ieguva Slovēnijas sportists Janez Meden ar 1660 punktiem kopvērtējumā, kurš startēja ar motorzāģi Husqvarna 372 XP.

Latvijai – pirmā zelta medaļa

Aizvadītajos čempionātos Latvijas izlases dalībnieki jau četras reizes ir ieguvuši godalgotas vietas. Šogad Latvijas izlasei izdevās iegūt Pirmo zelta medaļu, un pirmoreiz čempionāta vēsturē skanēja Latvijas himna. Mūsu sportists Pēteris Ķepītis, juniors, ieguva zelta medaļu kombinētajā sagarumošanā un 6. vietu ķēžu maiņā. Anatolijs Seļivanovs ieguva 4. vietu kombinētajā sagarumošanā.

Lai Latvijas koku gāzēju komanda varētu veiksmīgi startēt Pasaules čempionātā, par to  rūpējās sabiedriskā organizācija, «Meža sports», bet komandas ģenerālsponsors bija SIA «Husqvarna Latvija». SO «Meža sports» apvieno juridiskas un fiziskas personas ar mērķi sekmēt meža nozarē nodarbināto cilvēku un viņu ģimeņu veselīgu un sportisku dzīvesveidu, atbalstīt noturīgu sporta tradīciju veidošanos nozarē un veicināt Latvijas meža nozares pārstāvju līdzdalību un augstas sekmes starptautiskās meža nozares dalībnieku sacensībās, tai skaitā Latvijas, Baltijas, Eiropas un Pasaules čempionātos koku gāšanā.

WLC Pasaules kokgāzēju čempionāts tiek organizēts reizi divos gados, kad profesionālās elites kokgāzēji no visas pasaules sacenšas piecos dažādos posmos: precīzā kokgāšana, ķēdes nomaiņa, precīzā zāģēšanā ar divām atšķirīgām metodēm un atzarošana. Ar visiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties: https://wlc2018.com.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *