Pārsteidz Medību trofeju izstādes daudzveidība

Jāsaka, ka Ērgļu puses mednieki var lepoties, ka starp viņiem ir tik uzņēmīgs un atraktīvs mednieks kā Armands Cirsis.

To secināju pēc tam, kad apmeklēju mednieka – entuziasta Armanda Cirša  Medību trofeju izstādi, kura bija skatāma Ērgļu novada Kultūras centrā no 24. jūlija līdz 24. augustam.

Mežā visi esam ciemiņi

Kinologs, eksperts un mežsaimnieks Armands Cirsis dzimis Daugavpils pusē, Kalupē un savā dinastijā ir ceturtais mežsaimnieks. Izglītību ieguvis LLU Mežsaimniecības fakultātē mežsaimniecības inženiera specialitātē, Armands Cirsis kopā ar sievu strādājis Kokneses MRS, pēc tam kā mežsargs Katrīnas mežniecībā, bijis Ērgļu, Klānu mežniecības mežzinis, Latvijas Mednieku kinoloģiskās apvienības priekšsēdētājs un ir medību kolektīvā «Lūsīši» biedrs. Viņš uzskata, ka mežā mēs visi esam ciemiņi, baudot to, ko sniedz daba. Mednieks ir tas, kas baro, saudzē un pavairo, nevis tikai medī.

Labi pārdomāta izstāde priecē

Esmu pabijis daudzās medību trofeju izstādēs, bet tik pārdomātu ar dzīvnieku trofeju daudzveidību gadījies redzēt ļoti reti. Gribu atzīmēt izstādes noformējumu. Šeit varēja skatīt ne tikai trofejas, bet arī medījamo dzīvnieku izbāžņus un vietējā mākslinieka gleznas veltītas medību tēmai.

Pārsteidza un reizē iepriecināja, ka divos stendos varēja skatīt aļņu ragu trofejas. Pēc ilgiem laikiem atkal varēja redzēt zelta medaļai atbilstošus aļņu ragu trofeju. Protam  netrūka arī skaistas Eiropas staltbriežu trofejas.

Izvērtētas tika 287 trofejas, kuras novērtēja kā atbilstošas 52 – zelta, 78 – sudraba un 105 – bronzas medaļām.

Izstādi papildināja un labi tajā iederējās arī vietējā gleznotāja gleznas no Armanda Cirša gleznu kolekcija. Izstādes apmeklētāji varēja skatīt un priecāties arī par daudzajiem izbāžņiem. Autoram sevišķi patika vilka izbāznis, kam acu dobumos ieliktas «acis» ar zīlītēm, kas radīja iespaidu ka uz tevi skatās dzīvs dzīvnieks. Izstādes autoram gribētos novēlēt – tā turpināt! Plašā telpa atļāva izstādes apmeklētājiem ievērot valdības noteikto distancēšanos.

Imants Zembergs, pensionēts mežkopis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *