Paraksta sadarbības memorandu ar Ukrainas uzņēmumu «Ukrainas meži»

Kā norāda LR Zemkopības ministrija, 2023. gada 28. septembrī AS «Latvijas valsts meži» (LVM) un Zemkopības ministrija parakstīja saprašanās un sadarbības memorandu ar Ukrainas Valsts specializēto saimniecisko uzņēmumu «Ukrainas meži» (ДП «Ліси України»).

Puses vienojās par sadarbību vairākās jomās, piemēram, efektīvā mežu apsaimniekošanā un mežu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, darbību automatizācijā un IT tehnoloģiju ieviešanā, kā arī videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanā un mežsaimnieciskās darbības plānošanā. Tāpat puses vienojās par sadarbību meža stādāmā materiāla audzēšanā ar slēgtu sakņu ietvarstādu sistēmu un citās jomās.

Memoranda ietvaros puses plāno organizēt speciālistu un darbinieku pieredzes apmaiņu, kopīgas sanāksmes un mācību braucienu, kā arī zinātniskās un tehniskās informācijas apmaiņu par pētniecību un attīstību mežsaimniecības jomā.

Kā informē Ukraiņu informācijas aģentūra «Interfax-Ukraina», jau 2022. gada septembrī Ukrainas valdība pieņēma rezolūciju, ar kuru visām trīssimt Ukrainas valsts meža saimniecībām tika atņemta juridiskā neatkarība un tās tika apvienotas vienā valsts uzņēmumā «Ukrainas meži». Puse no reģionālajiem birojiem tika slēgti.

Vineta Kalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *