Par investīcijām saņems 3,4 milj. € UIN atlaidi

Ministru kabinets atbalstījis Ekonomikas ministrijas ierosinājumu par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides piešķiršanu SIA «Kokpārstrāde 98» investīciju projekta «Jaunu tehnoloģiju un produktu ieviešana ražošanā 2018. – 2020. gadā» īstenošanai.

SIA «Kokpārstrāde 98» investīciju projekta ietvaros plāno radīt jaunus produktus – masīvkoka profilmateriālus ar dēlī iestrādātu ornamentu un eikalipta profilmateriālus, kā arī būtiski uzlabot esošos produktus – priedes profilmateriālus. Investīciju projekts jaunās darbības uzsākšanai paredz sākotnējos ilgtermiņa ieguldījumus divu angāru būvniecībai un iekārtu iegādei līstīšu formēšanai un krāsošanai, garumā saaudzētu un līmētu koksnes izstrādājumu ražošanai, kā arī garenzāģēšanas iekārtu un aprīkojuma nomaiņu esošajā cehā. Investīciju projekta īstenošanas rezultātā uzņēmums plāno izveidot vismaz 35 jaunas darba vietas.

Investīciju projekta ieguldījumu apmērs ir 13 650 000 € (attiecināmās izmaksas), kuru finansējuma avots būs uzņēmuma pašu līdzekļi un bankas kredīts. Līdz ar to pēc projekta īstenošanas SIA «Kokpārstrāde 98» būs iespēja piemērot UIN atlaidi līdz 3 412 500 € apmērā.

SIA «Kokpārstrāde 98» projekts ir 34. projekts, kuru Ministru kabinets ir atbalstījis, kuru starpā ir arī AS «Stora Enso Latvija», AS «Latvijas Finieris», SIA «Kronospan Riga», SIA «Cross Timber Systems», SIA «Broceni Pellets», SIA «Stiga RM»,  SIA «Avoti SWF», SIA «Vika Wood», SIA «Līgo Auto»  projekti.

Lai uzņēmums iegūtu tiesības piemērot UIN atlaidi, sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem ir jābūt veiktiem, lai izveidotu jaunu uzņēmējdarbības vietu, palielinātu ražošanas vai pakalpojumu jaudu, uzsāktu tādas jaunas produkcijas ražošanu, kādu nodokļa maksātājs iepriekš nav ražojis, vai būtiski mainītu ražošanas procesu. Likums paredz piemērot UIN atlaidi par investīciju summu, kas pārsniedz 10 milj. €: – 25% apmērā, ja sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa ir līdz 50 milj. €; – 15% apmērā, ja sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa ir no 50 – 100 milj. €; – 11,9% apmērā, ja sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa pārsniedz 100 milj. €.

Lēmumu par atbalstāmā investīciju projekta atbalstu pieņem Ministru kabinets, ņemot vērā Ekonomikas ministrijas izveidotās komisijas izvērtējumu par projekta paredzamo ietekmi uz valsts ekonomiku.

Avots: Ekonomikas ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *