Par godu valsts simtgadei sēj ozolzīles

DSC_4464_cv

Mūsu laikrakstā jau rakstījām par aicinājumu stādīt Latvijas spēka kokus – ozolus. Un šī ierosme gūst atsaucību.

Šī gada oktobrī, novembrī piecās Latvijas vietās – Kuldīgā, Cēsīs, Ikšķilē, Tērvetē un Baltinavā tika uzsākta jauna tautas akcija – «Ozolu stāsti», kuras ietvaros rīkoja ozola zīļu vākšanas talku, pēc kuras daļa no dižozolu zīlēm tika iesētas speciālā laukā, kas atrodas Kurzemei, Zemgalei, Vidzemei un Latgalei raksturīgā ainaviskā vietā.

Stāda pašu salasītās zīles

«Ozolu stāsti» ir Vislatvijas kampaņa, kuras ietvaros iecerēts, ka katrs Latvijas iedzīvotājs līdz valsts simtgadei iestāda vismaz vienu ozolu. Kampaņā paredzēts līdz 2018. gada 18. novembrim Latvijā iestādīt divus miljonus ozolu. «3. novembrī ar ozolzīļu stādīšanu Baltinavā noslēdzās šajā gadā plānotās aktivitātes akcijas ietvaros,» informēja Baltinavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Siliņa.

Pasākuma organizatori –  producents Atis Balodis un mūziķis Kārlis Kazāks, kopā ar Baltinavas mazpulka dalībniekiem un Kristīgās internātpamatskolas čaklajiem skolēniem, devās pastaigā pa Baltinavas novadu, salasot pilnus maisus ar vietējo ozolu zīlēm. Darbu padarījuši, akcijas dalībnieki kopā ar Baltinavas vidusskolas skolēniem un skolotājiem salasītās zīles stādīja speciāli izveidotās vagās vidusskolas teritorijā. Cītīgi pastrādājuši, talcinieki iestiprinājās ar gardo talkas zupu un karstu tēju. Patīkamu muzikālu atpūtu akcijas dalībniekiem nodrošināja Kārlis Kazāks, uzdziedot savas dziesmas. Arī baltinavieši labprāt iesaistījās muzikālajā atpūtā– izdziedāja dažādas latgaļu dziesmas, kā arī Baltinavas novada himnu.

Madara Siliņa: «Akcijas organizatori pauda savu prieku par lielo skolēnu un skolotāju atsaucību, aktivitāti akcijas norisē. Jau pavisam drīz pie iestādītajām zīlēm tiks uzstādīta speciāla zīme, kas apkārtējos informēs par paveikto akcijas ietvaros Baltinavā.

Paldies Baltinavas vidusskolas direktoram Imantam Slišānam, skolotājiem, mazpulcēniem un mazpulka vadītājai Laurai Meščanovai, Kristīgās internātpamatskolas kolektīvam –  par aktīvo dalību pasākuma tapšanā un norisē! Paldies Tatjanai Leicānei un Guntai Pudnikai par gardo talkas zupu!»

Āris Upenieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *