Pagarinās traktortehnikas pirmreizējās reģistrācijas periodu

Valdība atbalstījusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas traktortehnikas un tās piekabes reģistrācijas noteikumos, kas paredz pagarināt reģistrācijas termiņu, līdz kuram lauksaimniecības tehnikas ražotāji drīkst reģistrēt tos transportlīdzekļus, kuriem nepieciešama Eiropas Savienības (ES) tipa apstiprinājuma sertifikācija.
Izmaiņas noteikumos paredz pagarināt T4, T5, C, R un S kategoriju transportlīdzekļu pirmreizējās reģistrācijas periodu vēl par diviem gadiem. Līdz 2019. gada 31. janvārim varēs reģistrēt visus T4, T5, C, R un S kategoriju transportlīdzekļus arī uz EK atbilstības deklarācijas pamata, bet, sākot ar 2020. gada 1. janvāri, visus jaunos transportlīdzekļus pirmo reizi varēs piereģistrēt tikai uz ES tipa apstiprinājuma sertifikāta pamata.
Šobrīd ir novērojamas problēmas traktortehnikas piekabju tirdzniecības un pirmreizējās reģistrācijas jomā, jo piekabju ražotāji nav spējuši veikt piekabju ES tipa sertifikāciju paredzētajā pārejas periodā. Tā kā ražotāji nav pilnībā pabeiguši šo transportlīdzekļu sertifikācijas procesu un saņēmuši ES tipa sertifikātus, šie transportlīdzekļi tirgū nav pieejami.
Līdz ar to, lai risinātu šo problēmu, izmaiņas noteikumos paredz pagarināt šo transportlīdzekļu pirmreizējās reģistrācijas periodu vēl par diviem gadiem, lai ražotāji sakārtotu sertifikācijas procesu un lauksaimniekiem būtu pieejami jauni transportlīdzekļi. Tādējādi lauksaimniecības un mežsaimniecības transportlīdzekļu potenciālajiem pircējiem būs pieejams plašāks tehnikas izvēles klāsts.
Izmaiņas lauksaimniecības tehnikas reģistrācijā ieviestas, lai nodrošinātu traktortehnikas un tās piekabju atbilstību ES transportlīdzekļu ekspluatācijas drošības prasībām.
Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *