Ogres tehnikums paplašina izglītības iespējas jauniešiem un pieaugušajiem

Ogres tehnikums ir viena no lielākajām profesionālās izglītības iestādēm Latvijā, kurā šobrīd var iegūt 21 profesionālo kvalifikāciju.

Apgūt profesionālās prasmes Ogres tehnikumā ir iespējams ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem, kuriem Ogres tehnikums piedāvā speciālas, ļoti daudzveidīgas tālākizglītības, profesionālās pilnveides vai neformālās izglītības programmas.

Ogres tehnikums tagad arī Rankā

2019.gads tehnikumā ir sācies ar jaunu izaicinājumu – Rankā būs Ogres tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vieta. Valmieras tehnikuma struktūrvienībā Rankā īstenotās profesionālās izglītības programmas ar 2019.gada 1.jūliju pārņem Ogres tehnikums. 

Sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem Ogres tehnikums ir apņēmies turpināt īstenot Rankā daudzveidīgu profesionālo izglītību, kas tiks piedāvāta, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Pirmais kopīgais Ogres tehnikuma, Gulbenes novada pašvaldības un uzņēmēju rīkotais pasākums jau notika šā gada 27. martā, kad Rankā notika «Uzņēmēju diena». Ogres tehnikuma un Rankas audzēkņi, vietējie uzņēmēji un pedagogi iepazīstināja reģiona pamatskolu jauniešus ar mācību iespējām, ko Ogres tehnikums piedāvās Rankā. Pamatskolnieki ar prieku apmeklēja dažādu profesiju radošās darbnīcas un izmēģināja darbībā novada uzņēmēju sarūpēto traktortehniku.

Jauna profesija – spēkratu mehāniķis

Ogres tehnikums 2019. gadā ir vēl viena izaicinājuma priekšā. Tehnikumā ilgus gadus īstenoto meža mašīnu mehāniķa profesiju nomainīs jauna, atbilstoši Eiropas un pasaules standartiem izveidota profesija – spēkratu mehāniķis. Profesijas saturs ir veidots, balstoties uz moduļu principu. Tā apvieno, gan lauksaimniecības, gan meža, gan būvtehnikas remontu. Jaunietim apgūstot vienu specializāciju, piemēram, meža tehnikas remontā, un piemācoties tikai atsevišķu specializēšanās moduli,  būs iespēja apgūt arī cita tehnikas veida remontu, piemēram, lauksaimniecības tehnikas remontu. Spēkratu mehāniķa Profesijas standarts paredz vēl vienu iespēju jauniešiem – jau otrajā kursā pēc atslēdznieka mācību kursu apguves, iegūt spēkratu atslēdznieka kvalifikāciju. 

Kvalitatīva profesionālā izglītība ir iespējama tikai tad, ja profesionālās izglītības iestāde iet roku rokā ar saviem sadarbības partneriem – pašvaldībām un darba devējiem novados. Darba devējs ir tas, kurš nosaka, kādi darbinieki viņam ir nepieciešami, vērtē izglītības kvalitāti un nodrošina audzēkņiem prakses un, praksei noslēdzoties, darba vietas.

Diskusijās ar Gulbenes novada pašvaldības un uzņēmēju pārstāvjiem tika noskaidrots, ka reģionā trūkst speciālistu, kas prot uzturēt un apkopt moderno traktortehniku, strādāt ar to, tāpēc jaunā izglītības programma «Mašīnzinības» ar iegūstamo profesionālo kvalifikāciju «Spēkratu mehāniķis» tiks piedāvāta ne tikai Ogrē, bet arī Rankā.

Aicinām ikvienu, kurš vēlas mācīties mūsdienīgā vidē, ar modernām iekārtām apgūt jaunākās tehnoloģijas, pievienoties Ogres tehnikuma audzēkņu kolektīvam un kļūt par labu profesionāli!

Linda Caune, Ogres tehnikuma direktores vietniece

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *